Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno čištění ntb

ahoj, muj ntb se trosku vic prehrejval (85'C), tak sem se pustil do čištění, dneska sem to vzal ale komplet, ntb je rozebranej do posledního šroubku

nejdřív sem se zbavil všudepřítomnýho prachu, sundal sem i celý chlazení a budu měnit pastu na cpu a grafickym čipu, od výrobce tam byla docela velká vrstva pasty, mam tam dát zase větší vrstvu nebo jak by se mělo podle tý pomocný nálepky od výrobce nové pasty? Mam zbytek pasty odstranit nějakou chemikálií? Můžu základní desku otřít lihem? Na co jiného bych neměl při čištění ntb zapomenout?

Píšu na mobilu takže sem nestrávil věčnost hledáním informací na webu, tak se omlouvám pokud je těch informací všude hodně

díky za rady

Nemen ziadnu pastu niekedy tam je teplovodiva plastelinova hmota na vyrovnavanie tolerancie vysky chipov, nesahaj na tu hmotu a nic ine tam nenanasaj. Ked to odstranis mozes si chladicom znicit chipy.

P.S. idealne je vobec nedavat dole chladic ale len vyfukat prach stlacenym vzduchom a koniec.

už sem to dávno sundal :-) ale dle mého názoru by se měla po pár letech měnit, ta pasta se tam skoro tři roky peče na nějakejch 70'C takže na tom nebude nejlíp, už musí bejt trošku propečená, a doma mam pastu přímo na cpu, nedám tam žádnou zubní nebo krém na boty...

Nema sa to menit ptz to nemusi byt pasta ale specialna hmota ktora ma specialny mechanicky ucel - ak je chladic na 2chipoch naraz tak tam taka hmota byt musi lebo nikto niekdy nevyrobi a nezapajkuje 2 chipy bez tolerancie vysky. Ak je to samostatny chladic pre jeden chip tak mozes dat aj vlastnu pastu tam to je jedno, ale neni to nutne. Existuju aj hmoty ktore sa v satelitoch na obeznej drahe pecu 20rokov a furt funguju :D

základní desku otři leda rozumným štětcem, nikam nic nelij.
na procesor to chce decentní vrstvu pasty, když už jsi to sundal. jenže montáž v noteboocích může počítat s nerovnostmi při skládání - vidíš sám.
hlavně vysát nasávací a výfukové cesty.

taky potom můžeš svůj přímotop mírně podtaktovat.

tak to prošlo celkem v pohodě, zkusil sem ho pořádně zahřát s mafií 2, vylez na 70°C a naprosto během chvíle to zchladil na 50°C, ale zase se mu nechce pod pade.. ale to je fuk, hlavně že nehučí ;-) díky za rady (až něco přestane fungovat tak se hned ozvu :-D)