Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí HDD

Zdravím,
chtěl bych si koupit nový etrení HDD k notasu kde už nemám místo. Měl bych ho připojený často.
Chtěl bych co nejvetší kapacitu a přenosovou rychlost. Můžu do toho dát tak 2000,- Kč.
Ještě bych chtěl osvětlit pojmy 1,8" 2,5" a 3,5".
Díky moc :)

1,8" 2,5" a 3,5" jsou velikosti pevného disku v palcích. 1,8" se používá zřídka do ultrapřenosných zařízení, 2,5" je v noteboocích a 3,5" ve stolních PC.

Pro externí disk je u 2,5" výhoda, že nepotřebuje zdroj napájení a napájí se přímo z USB. To se hodí zejména pokud se externí disk často přenáší.

Pokud požaduješ co nejvyšší přenosovou rychlost, měl by ses poohlédnout po modelu s rozhraním eSATA případně USB3, pokud to tvoje deska podporuje.

Vybrat si můžeš např. některý z modelů od Western Digital.