Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem procesor - má smysl nový pro mou desku?

ahoj, chcu si poridit 4 jadrovej procesor ale zjistil sem ze na me zakladovce: http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-ep45c-d s3r_10/specs/ mam socket 775.
Má v této době ještě smysl si na socket 775 porizovat novej procesor? co sem se dival na benchmarky tak ty na 775 sou drasi a mnohem min vykony...
Změna předmětu, původně: procesor (LaKr) (Kráťa)

A jaky mas teraz CPU?
Teoreticky to zmysel ma, P45 je relativne moderny chipset (aj ked nejake 2roky uz ma), nepotrebujes mat najnovsie iCore, aj tak to okrem turboboost nic nove neprinasa a aj ten turboboost vedia len i5 vyssie a je to nepodstatna vec.

P.S: a neni pravda ze su mnohem min vykonny a drahsi. Cena a vykon su zvycajne v pomere. Daj sem priklad toho draheho a menej vykonneho.

Doplním :
A navíc se dá celkem snadno přetaktovat o 25% na 3.5 GHz /stabilních.

Typ CPU DualCore Intel Core 2 Duo E7400 (Wolfdale-3M)
CPU platforma/stepping LGA775 / R0
Takt CPU 3496.5 MHz (originál: 2800 MHz, overclock: 25%)
Násobič taktu CPU 10.5x
CPU FSB 333.0 MHz (originál: 266 MHz, overclock: 25%)
Sběrnice paměti 666.0 MHz
Poměr DRAM:FSB 20:10
Čipová sada základní desky Intel Eaglelake P45