Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta

Dobrý den, mám počítač intel core due 2.8 Ghz celkem 5,6 Ghz, 4Gb RAM a grafickou kartu nvidia g210 512mb, dočetl jsem se že tato karta je velmi slabá při hraní her a chtěl bych na svém počítači rozjet i ty novější hry jako třeba Fable 3, Zaklínač atd..... Na internetu jsem našel grafickou akrtu nvidia 9800 gt s 512mb pamětí, stačí tato grafická karta na hraní dnešních her? Aspoň na gta 4 či mafii? Další věc je že na stránce je napsáno: Nepodporuje Vaše základní deska pouze grafické karty s rozhraním AGP?
Poraďte mi prosím jak zjistím jestli mi tato karta bude pasovat do mé základové desky a jak zjistím jestli moje základovka nepodporuje pouze AGP. ODKAZ na kartu mám tady: http://www.alza.cz/evga-geforce-9800gt-d221950.htm
Děkuji za odpověď :)

Aspoň na gta 4 či mafii?

Další :)

intel core due 2.8 Ghz celkem 5,6 Ghz

Takhle to opravdu nefunguje.

Kupovat starou grafiku a chtít na tom hrát nové hry nemá smysl zkoušet. Jestli máš peníze, kup si nový počítač. Jestli ne, tak ty hry prostě hrát nebudeš.

Jádra procesoru se nesčítají.
Pasovat bude 210 je do PCI-e slotu.
Vybraná kart je stará výprodejová, nemá cenu jí kupovat.
Podívej se po nV 550 nebo HD 5770.
( tak optimální pro výkon toho procesoru )

Ale je to podmíněné 400W slušnějším zdrojem.

intel core due 2.8 Ghz celkem 5,6 Ghz

To se nesčítá, máš dvě jádra na 2,8GHz. Každý jede samo za sebe.

9800GT je už vcelku stará karta, vyber si něco novějšího, aby to nebylo o moc dražší, tak třeba toto:
gigabyte-n450-512i-d213581.htm
Ale nebude to taky žádná hitovka, i když vůči tvé současné kartě si polepšíš.

Ale pokud to myslíš s hraním opravdu vážně, tak raději něco z tohoto:
http://www.alza.cz/graficke-karty/dle-vyrobce-cipu /nvidia/geforce-gtx460/18852137.htm

Je tu však ještě jedna podmínka - dostatečný zdroj. Pokud máš nějakej lacinej bezejmenej krám, tak riskuješ požár počítače. Podívej se, co tam máš za zdroj a napiš sem - počet W a značku zdroje.

A neboj, AGP na desce nemáš, to bys musel mít opravdu starou desku a na ní bys zase neměl tvůj procesor. Máš tam PCIe.

No možná by tu byla i další možnost- uz še na ty hry vykašlat :), shodli sme se nakonec teda s bratrem že už do počítače dávat další peníze nebudeme, pokud ta karta není dobrá na novějjší hry tak se bez nich nějak obejdeme a dáme přednost těm starším a na práci s počítačem je ta karta dobrá. Každopádně dííky mooc za pomoc a radu a určitě když budu něco potřebovat tak pisnu :) ještě jednou mooc díky všem :)

Kup si tuhle:
sapphire-hd-5670-d155097.htm
tu mám doma taky, je to nenáročná karta na napájení, takže i s horším zdrojem se nemusíš bát požáru, za ty peníze má slušnej výkon a rozjede i nový hry, i když ne v plné parádě, ale zvládne to. Za ty peníze je to super volba.
Já už si taky myslel, že moc hrát nebudu, ale přece jen se najde občas nějaká hra co mě chytne, takže jsem si koupil tuhle grafárnu a jsem spokojen.

Díval sem se na tu kartu co jsi mi poslal...máš pravdu za tu cenu opravdu dobrý výkon a cena opravdu skvělá...myslim že už mám jasno jakou objednám.......Dííííííky moooooc :) a do sběrnice PCI mi pasovat? není k té kartě potřeba nějaká určitá základová deska? stačí prostě objednat a namontovat že?

Karta je do PCIe, ty máš taky PCIe (soudím podle procesoru, ve tvým případě je to jasný vodítko). Objednáš kartu, dáš do slotu, pustíš počítač, nainstaluješ ovladače. Předtím doporučuju odinstalovat ovladače staré grafické karty.
Karta ani nemá přídavný napájení, moc netopí, chladič má celkem slušnej a relativně tichej.