Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ikony na ploše

Dobrý den, mám problém s ikonami na ploše, pokaždé když si je dle libosti rozházim na ploše, tak po vypnutí PC se mi vždy rozhodí rozlišení těch ikon a zařadí se vedle sebe podél levé strany a je to tak pokaždé...stává se mi to třeba i u nastavení výchozího přehrávače na video. Nastavim VLC jako výchozí a po restartování nebo vypnutí PC se mi to vrátí zpět na původní, asi někde bude chyba v ukládání informací nebo něco takového, ale nemůžu to najít. Jinak na ploše mám myslim vše správně nastavené pomocí kliknutí pravého tlačítka je zaškrtnuté zarovnání k mřížce. Kdyžtak mám Vistu. Předem děkuji za odpovědi :)

ikony: dips
firemní profil mi odkudsi z hlubin sítě resuscituje staré a nežádoucí firemní zástupce. mám na ploše dvě ikony pro zapamatování a obnovu ikon.

D:\programy\dips\Dips.exe S
D:\programy\dips\Dips.exe R

neukládání nastavení sw: zkontroluj práva k program files, ke svému profilu, k větvím registru hkcu\software a hklm\software.
nepoužíváš nějaké geniální čističe registrů? odinstaluj je.