Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc nepřehrává dvd soubory z hard disku

dobrý den
mám zvláštní problém - moje PC z ničeho nic přestalo přehrávat DVD soubory uložené na HDD. Pokud to samé vypálím na disk, pak už to z mechaniky normálně hraje. Vyskoušel jsem KMPlayer, PowerDVD,WMP11 ale vždy se stane, že přehrávače nespustí menu disku - soubor VIDEO_TS. Když ale spustím přímo některý z VTS souborů, pak to hraje, ale nelze přeskakovat ani rychleji posunovat- vždy se to blokne. Zkoušel jsem odinstalovat programy, které by mohly toto způsobovat (PowerISO, PhotoshopCS4), ale bez změny. Čistil jsem i registry WinOptimizerem.
Navíc WMP mi hlásí: "Program Windows Media Player nemůže přehrát disk DVD, protože jeho přehrávání je pro danou oblast zakázáno. Musíte získat disk, který je určen pro vaši zeměpisnou oblast." Jde o přehrávání z HDD a navíc to samé dvd vypálené na disk hraje ve WMP normálně. PC mám lokalizován do češtiny a i když jsem zkoušel softwarově měnit regiony v PowerDVD, nic se nezměnilo.

Prosím o radu jak z toho ven.
děkuji. Marek

region mechaniky jsem přímo ve windowsech neměnil - je tam 2ka a 4 možnosti změny, ale dvd z mechaniky se přehrává v pohodě. Problém nastane, když chci spustit dvd z hardu. ale nastavení regionu pro softwarové přehrávání jsem nikde nenašel ani jsem nikdy neslyšel že by to někdo někdy dělal.