Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s WiFi

Prosím mám problém s pripojením na internet cez WiFi.Ak mám zapojený internet cez kábel tak všetko šlape,no ako náhle zapojím internet cez WiFi router tak sa mi rýchlosť sťahovania zníži asi o 1/3 pričom na speedmetri ma skoro rovnaké výsledky ako cez kábel.Mám USB anténu potom som dostal niejaký USB adaptér na WiFi ktorý tiež velmi nepomohol.Internet mám od Slovanetu Internet Mini(router od nich Zyxel p-600 mám spojený káblom s WiFi Routrom Tenda W311R+)
Vopred ďakujem za všetky rady. :smt006

USB anténu? Tak to si daj patentovat :)

Vseobecne WiFi karty cez USB mozu mat dlhsie odozvy ptz USB je z hladiska odozvy nahovno (ale nikdy som to nemeral ja neonanujem nad rychlostou WiFi). Mozes skusit nejaku PCI WiFi kartu apod, ale vseobecne nevidim dovod spajat desktop PC pomocou WiFi, idealne je natiahnut kabel.
Druha moznost je ze ten WiFi router ma dlhe odozvy, s tym neurobis nic. tretia moznost je ze nastavaju neustale chyby prenosu, s tym urobis to ze skusis prist blizsie k routru ci sa ta rychlost zlepsi (ak ano tak potrebujes lepsiu antenu alebo lepsiu WiFi kartu), alebo mozes skusit na routri nastavit nech vysiela na inom kanali mozno sa rusite so susedom. Alebo mozes skusit umiestnit router na ine miesto aby si nemal tolko prekazok medzi routrom a PC.

P.S: mozes skusit nastavit ten WiFi router nech neroutruje ale nech je len AP alebo bridge, mozno bude rychlejsi.

rychost stahování: myslíš desítky vláken torrentu, nebo stažení nějakého souboru např. z uložto?
ten první případ, to by mohla být vlastnost tohoto levného krámu.

mám za to že první router zyxel p-600 není přesný typ (viz štítek zespodu), ale jen řada. nemá to náhodou taky wifi? pokud jo - nevysílají ti na stejném/sousedním kanálu?

ještě k tendakrámu: máš tam nastavený region pro wifi? us norma se liší počtem kanálů, šířkou pásma a vysílacím výkonem, zkontroluj to.

tak tento zyxel nemá wifi, proto ti instalatér přidal další krabičku.
akorát že nejlevnější šunt, a otázka je jak to zapojil. cvičně: jakou ip adresu má teď tvůj pc za tendou?

ipconfig

a když vrazíš pc kabelem rovnou lan zásuvky zyxelu, jakou ip dostane?

režim wifi (hlavně to národní nastavení): můžeš porovnat nastavení své wifikarty v pc - vlastnosti - advanced, a nastavení v tendakrámu.
ipconfig -all vypíše adresu brány, což podle situace bude buď adresa tendy, nebo zyxelu.
přihlašovací údaje by mohly být na štítku routeru zespodu.