Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Delphi - kópia TImage v TImage

Mám obrázok (šablónu), ktorú potrebujem otvoriť v TImage a potom do nej ešte kresliť (písať text). Ak obrázok otvorím tak, že priradím TImage obrázok z disku, tak je objekt "read only". Ja ale potrebujem otvoriť obrázok s tým, že ho môžem ďalej editovať. Je nejaký rýchly spôsob ako vytvoriť kópiu obrázka v TImage bez ďalšieho TImage, z ktorého by som ho cez CopyRect skopíroval?

Takže, aby som nemal na pravej strane formulára nevyužitý pás, tak bolo treba nastaviť vlastnosť Anchors pre TForm na None. Ďakujem zúčastneným za pomoc. Všetko som už poriešil. Totiž, kamoš mi natlačil do hlavy, že, ak v TImage otvorím obrázok, tak sa nedajú robiť na TImage žiadne úpravy a obrázok je nezmeniteľný. už viem, že to tak nie je. Myslím, že môžem označiť za vyriešené.