Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyplatí se oprava lcd Acer Al2021

Kolega dostal tento monitor od známých bez kabelu, ten jsem mu dal já. Pak přišel že mu nefunguje. Zkusil jsem ho zapnout a šel. Když jsem to po nějaké době zkusil znovu, jen černá obrazovka. Zajímavé bylo, že při vypnutí a zapnutí el. kolíbkovým vypínačem se krátce objevilo logo Acer, potom i plocha a pak obraz zčernal. Máte někdo tušení co to může být a jestli má cenu hledat nějaký servis kde to opravují?

Vyměnil bych nafouklý kondíky ve zdroji, oprava za pár kaček a monitor bude zase šlapat. Hlavně nevyhazovat. V opravně je vymění, cena součástek bude 50,- Kč. Ale celková suma za dvě hodiny práce 1400,- Jsou to zloději. Hodně úspěchů.

Vidím to stejně. Opatrně rozdělat, vše pečlivě projít pod silným světlem, klidně s lupou v ruce :-)
Pokud budou kondenzátory nfouklé, náhradní se koupit dají. Vybral bych kvalitnější.
Pokud neletuješ/neodsáváš, obrať se na někoho kdo to zvládá. Udělej přípravu - rozdělání monitoru. Pro ochotného a zručného je to otázka práce max. do hodiny. Někdo to třeba za pár piv udělá a zabaví se tím.

__________________________________________________ ____________________
P. S.: Já to neexhumoval. Jen sem tu chtěl zanechat myšlenkovou stopu.