Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Věrnost barev na notebooku

Mám notebook ProBook 4720S. Že na těch displejích nejsou věrné barvy mi je jasné. Ale mám to tady nějaké úplně divné. Na notebooku, co jsem měl před tím (HP nx6310) jsem viděl například v pohodě malý rozdíl mezi dvěma odstíny jedné barvy a tady to nevidím. Když jsem nedávno viděl jeden ze svých webů dělaných na ProBooku u kámoše "na skle", úplně jsem se orosil, protože třeba u obrázku, bylo světle šedé pozadí na bílém pozadí stránky. Já to tu však vidím oboje "bílé" a ani jsem nenastavoval průhlednost.
Všechno tady mám nastaveno víceméně default, pouze možná přidán trochu kontrast. Neznáte někdo nějakou fintu, jak to u ProBooku vylepšit?

Jen tak mimochodem - současné (16:9) displaye s rozlišením 1600 x 900 jsou u všech předních výrobců (Samsung, LG-Philips, AUO...) - co se týče kvality (v rámci tady povětšinou běžnějších TN 6-bit) - jaksi nejsolidnější/nejkvalitnější jen v 15" uhlopříčce (barvy, kontrast). U 17" je 1600 x 900 kvalitativně notebookový průměr, u 14" 1600 x 900 už v tomto duchu mizerie (mimo to, že u 16:9 je to už u 14" při 900 px na výšku dost drobné, ale u 14" palců byly jakékoliv displaye v posledních letech vždy - barvy, kontrast, pozorovací úhly - kvalitativně vůbec nejslabší). Rád bych řekl, že jsem potěšen, jak je fajn vidět opět nějaké další IPS "vlaštovky" u notebooků, ale to rozlišení 16:9 (s podivem mimo MacBooky, Apple jako poslední ještě zůstal u 16:10) - hlavně na výšku (pláč)...