Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nevíte o nějakém jednoduchém zálohovacím programu ?

Přátelé, sháním nějaký zálohovací program, který by uměl přírůstkovou metodu, ale aby si nevytvářel svoje časově značené adresáře, nýbrž zdrojovou složku se soubory včetně podadresářů kopíroval do složky cílové, a pokud bude mít nový soubor stejné jméno jako původní, aby se sám přejmenoval s nějakým pořadovým číslem.

Obdobným způsobem to pracuje ve WinRaru, ale já bych chtěl mít svoje data v klasické adresářové struktuře, nikoliv v jednom souboru.

Zatím jsem si zaplevelil XP-registry asi 20 zálohovacími programy (Total Uninstall nemám), ale všechny jsou na jedno brdo a vytvářejí vlastní adresáře.

Díky za tip.

Pro Anarchista a Zdesmy:

Ten Cobian jsem si stáhnul jako první G. doporučený, ale on si zatvrzele vytváří svoje adresáře, jejichž názvy ohledně délky nápadně připomínají kompletní titul Jeho Apoštolského Veličenstva císaře Františka Josefa Prvního, císaře rakouského, krále českého a uherského.....

A zkoušel jsi nastavovat ty přírůstkové a rozdílové zálohy ? Po nich se např. v cílovém adresáři "Informace" nastaví podadresáře typu "Informace 2006-04-30 17;09;24".

Já bych ale potřeboval, aby ta záloha šla do původně nastaveného adresáře a pokud tam soubor File.doc narazí na svého předchůdce téhož jména, aby se přejmenoval např. na File1.doc a v tomto původním adresáři žili oba dva spolu šťastně až do smrti...

Nezkoušel, zkoušel jsem jen plnou zálohu. Máš pravdu, při přírůstkové se to musí nějak odlišovat, takže asi je to řešeno takto a ne k obrazu tvému. Přece jen je asi silnější myšlenka, že název souboru by se neměl při zálohování lišit od svého originálu. Takže si to budeš muset naprogramovat sám. ;-)

Ta myšlenka je ovšem prazvláštní. Soubor se bude sice jmenovat stejně, ale každá jeho nová verze bude uložena v samostatném adresáři. To určitě usnadní jeho hledání a výběr.

V této souvislosti je mi jasné, proč bych nemohl být programátorem. Na to mám příliš jednoduché a přímočaré uvažování....

Milý Paullusi, že bude každá nová verze souboru v samostatném podadresáři nevadí. Z jednoho lednového threadu si pamatuji, že hovíš Total Commanderu.

Dejme tomu že máš adresář D:\Backup, ve kterém je spousta podadresářů s inkrementálními zálohami.

Stačí v adresáři D:\Backup zmáčknout klávesovou kombinaci Ctrl + B, rázem členění na podadresáře zmizí a objeví se kompletní seznam všech souborů.

Přes rychlé hledání (ALT + písmeno, nastavuje se v konfiguraci TC) dojdeš ke kýženému souboru, který zde bude vypsán tolikrát kolik záloh pro něj existuje. Pak stačí jen vybrat si správnou verzi dle datumu / času / obsahu.

S pozdravem Máslo

Jenže já tu zálohu chci mít na síťovém disku, kam budu v případě nouze přistupovat přes PDA připojeného přes mobil (v nejhorším možném případě cestou GPRS) a byť i Windows Mobile mají malinkatého Total Commandera, až takovéto psí kusy neumí. A navíc vzhledem k množství mých souborů (hovoříme řádově o desítkách tisíc) a jejich častých změn bych skutečně potřeboval už tu adresářovou strukturu nerozšiřovat.