Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Damn Small linux - co s tim?

Mam starsi notebook, Celeron II 466MHz, 128MB RAM. Puvodne kdysi Windows 98, chtel jsem tam dat nejaky linux, ale pokazde nejaky problem nebo to bylo pomale. Zkusil jsem tedy Damn Small linux, ten funguje nadherne svizne, veskery HW si to vzalo, parada. Hodil jsem ho tedy na disk, jednoducha instalace, taky dobry. Jenze ted to spustim a potreboval bych tam dohazet nejaky software, aby se v tom dalo taky pracovat, jenze nejake centrum software nebo neco jako synaptic nikde nic, ani nic na nastaveni repozitaru.

da se tedy vubec do toho DSL nahodit nejak neco, abych mohl z repozitaru stahnout dalsi software? Nebo se u toho musi soft konfugurovat rucne pres nejake make install ...? (V takovem pripade to nechci, ale uz nevim jaky linux tam nahodit, aby to fungovalo. :-/)

Ak vychadza DSL z Debianu (ako vacsina linux distro) tak skus pozriet adresar /etc/apt/sources.list kde by si mal mat zoznam repozitarov, pripadne napis apt-get update nech sa natiahne novy zoznam dostupneho software a potom uz instalujes len cez apt-get install nazov_software.
Vsetky klikatka, ktore su pre linux robene su vlastne ofarbene prikazy apt-get.

zkus ten slax, klidně i jen nabootovat z flashky a uvidíš, jak bude běhat.
Já kdysi koketoval s linuxem a začal jsem u Ubuntu. Jenže tam než jsem vyladil jen aby běhaly stupidní videa na youtube, tak mi to zabralo dva dny na diskuzích a pročítání fór.
Slax jsem nabotoval a šlapal jak po másle, vše co jsem na pc potřeboval dělat. Nějaké zápisky, videa a tak..

zkusil jsem Lubuntu 11.04 a instalace probehla OK, ale pak uz se to nedokazalo spustit a zustala cerna obrazovka, tak ted jeste zkousim Xubuntu 10.04, predtim tam byl Debian 5 s Xfce, ale nebyl jsem uplne spokojeny, nicmene zatim co jsem zkusil, tak vsechno ostatni je jeste horsi.

Tak nakonec jsem na ten starej notas dal Xubuntu 10.04. Xfce docela brzdi, ale nektera nastaveni se v nem daji s trochou trpelivosti udelat a pak jsem nainstaloval fluxbox a spoustim ho jako defaultni graficke prostredi. Fluxbox je docela spartansky prostredi a vicemene nekonfigurovatelnej, hlavne me stvala nemoznost dat zastupce na plochu, vyzkousel jsem nejprve fbdesk a pak ROX-filer, ale ani jedno nefungovalo, nakonec se ale jako funkci ukazal iDesk, takze uz bezi i zastupci na plose, ale nastavit to je docela vopruz.

Zlobi me ale jedna vec, kdyz dam vypnout PC, tak tam v mziku probehnou nejaky radky textu a pak se ukaze cerna obrazovka uprostred s obrazkem XUBUNTU a tim to skonci. Notebook musim vypnout vypinacim tlacitkem, protoze k uplnemu vypnuti nedojde. Ze by bylo nejake nenastavene ACPI v BIOSu, to urcite neni, nebot jsem do BIOSu nesahal a doted, dokud jse tam nedal to Xubuntu to na jinych linuxech chodilo a notas se vypnul uplne. :-/