Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna ram

Dobrý den,prosím o radu.Mám dell gx620 sff, d3,4ghz.Na mb jsou 4 sloty ram osazené 1x1gb ddr2 533mhz.Neudělám nějaký kopanec,když ram osadím 2x1gb ddr2 667mhz?Mohla by tam ta 533mhz zůstat?Dále bych chtěl poradit,jakou grafiku koupit do tohoto pc(nemusím mít nejdražší,tak kolem 700kč),ta vestavěná nestíhá.Díky moc i za malou pomoc.
Upravena velikost písmen. (LaKr) (Kráťa)

Nejdřív je potřeba si rozmyslet jestli vzít 2*2 nebo 2*1 nebo 1*2 :-)
Co na tom pojede ? XP nebo win 7?
Asi bych doporučil jeden kus 2gb/667. Pokud máš možnost vyzkoušet a případně vrátit tak rovnou 2gb/800 sice to pojede pomaleji ale je to většinou levnější a všude skladem.
Ta 1gb tam teoreticky může zůstat, pokud se to nebude hádat.
vyzkoušíš přes cdčko/flešku programem z www.memtest.org

Ta grafika má být naco ? Na přehrávání videa a rychlejší práci ? Pak tačí něco okolo těch 700 například GF8400.
Pokud chceš hry sou to vyhozené peníze oknem a je potřeba přidat.

Sběrnice nic nebere.
Problém nebude ak vložíš rýchlejšie moduly.
Problém môže spôsobiť voltáž modulov.

Ako čas bežal, vyrábali sa moduly s napájaním od 3,3 Volt až 1,8 Volt. A vôbec nie je vhodné miešať moduly s rôznou voltážou, určite to nebude robiť dobrotu.

Vkladaj moduly jednej technologie, rovnakej voltáže. Je predpoklad že 533 a 800 MHz moduly budú rozdielne technologie. Možno budú spolu fungovať, možno nie. A ak aj budú fungovať, stabilita je otázna.

Ako čas bežal, vyrábali sa moduly s napájaním od 3,3 Volt až 1,8 Volt. A vôbec nie je vhodné miešať moduly s rôznou voltážou, určite to nebude robiť dobrotu.

To není tak úplně přesné a vzal jsi to v pěkně širokém rozsahu -přes deset let vývoje:-D od SDRAM do DDR2(3).

Běžné paměti DDR2 mají všechny stejné napětí. Pouze různé OC verze umožňují nastavit větší napětí aby jeli rychleji. Tu ale majitel v původním pc určitě nemá.

S napětím se začlo blbnout až u DDR3, kdy se běžně začlo uvádět i napětí u panmětí a u intel procesorů je potřeba na to dát pozor. Samozřejmě není dobré míchat v tomto případě různé napětí u pamětí.