Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze instalovat Windows

Dobrý den.
Na mé starší PC sestavě (AMD Athlon 2200+ - 1.8GHz, 512RAM, nVidia nForce 3250 - 128MB ... ) jsem měl vždy WinXP. Bohužel nedávno se mi Win nespustily a po nabootování se objevila blikající čárka kurzoru vlevo nahoře a dále se už nic nedělo. Nešla mi instalace WinXP, jelikož mi nenabídla formátování ani opravu systému, pouze se načetlo CD a připravovaly se instalační soubory, dále zůstal počítač viset stejně jako na začátku. Bílý kurzor. Zkusil jsem vložit Win98, které bez problémů počítač zformátovaly a nainstalovaly systém (98). Z 98-ček jsem zkoušel znovu instalovat XP, ale vždy to skončilo pouze načtením instalačních souborů z CD a černou obrazovkou s blikajícím kurzorem. Vyzkoušel jsem asi 5 různých instalačních CD i DVD, včetně originálního a reakce vždy stejná.
Stáhl jsem si WindowsXP live cd a to se začlo bootovat a skončilo při načítání Windows.
Díky za rady a odpovědi, co s tím.

To vypadá na nějakou zapeklitou asi HW poruchu. Matoucí ovšem je, že W98 se podařilo...
Mně, když se začne počítač chovat divně (mám jich na starosti přes 50) a závada není jasná, udělám pár věcí, které většinou zaberou. Vyčistím od prachu a pak vyndám vše co se dá vyndat (kromě procesoru). Tzn paměti, všechny karty a konektory. Kde to jde (paměti a karty) očistím kontakty na plošném spoji trichloretylenem (nebo čistým lihem). Pak zkontroluju kondenzátory na základní desce, jestli nejsou vyteklé nebo vyboulené a všechno zas poskládám. Většinou to zabere. Pokud ne, ještě pustím na RAM paměti Memtest a v setupu CMOS load defaults.
Zkus...

VELIKÉ díky uživateli JoDiK :-) Zpustil jsem kontrolu a u 300 000 errorů jsem to radši vypl, použil jsem Vaši radu "CMOS Setup má někde položku Load Defaults, nebo podobně..." a vida nainstalováno a vše jede tak jak má :) děkuji!
s pozdravem Stano & Johny.
P.S: Děkuji i uživateli Fleg, že se podílel na mém problému.

Dobrý den,

mám ten samý problém jako kolega až na to, že rada co je tu popsaná mi nefunguje.
Mám úplně nový ntb Lenovo B50-30 Cpu Intel N3530 2,16G, 4GB RAM.
Koupil jsem ho bez OS jelikož mám své win7 ultimate na USB jako instalační.
Instalace proběhla v pořádku, ale po dokončení istalace nenaběhne do systému a bliká kurzor ctrl+alt+del nereaguje
a musím ho vypnout ručně. Mem test bez jediné chyby. Obnovení biosu chyba přetrvává.

Díky za rady

Ještě je tam tabulka po spuštění GParted kde je:

1. Defaul settings (run from RAM)
2. Live with default settings
3. Alternate graphical server

Local Boot Routines Menu
Extras Menu
Failsafe Menu

dal jsem první moznost pro disky nad 1GB pak projela spoustu něčeho a nakonec napsalo

Setting up systém device ... DONE a cele se to kouslo nešlo ani restartovat pouze na tvrdo.

Mem test bez jediné chyby.

jak dlouho ta kontrola běžela - hodinu/dvě?

1. Defaul settings (run from RAM)
pro disky nad 1GB

spíš to bude podle velikosti ram paměti. s diskem to nesouvisí.

Mám úplně nový ntb Lenovo B50-30

dá se předpokládat odpadní windows8, uefi bios, možná i gpt disk.
ultimate boot cd je založen výhradně na free softech, často zastaralých verzí, můžou mít potíže s novějšími technologiemi.
zruš v biosu secure boot a quick boot, které ty w8 tak milují.

Mem test tak cca hodinu . Ten notas byl kupovaný bez OS, a mazal jsem disk při instalaci os.
V biosu (insydeH20 rev 5.0.) jsem secure a quick boot nenašel, ale předpokládám, že musím
v záložce boot > boot mode přepnout uefi na legacy support a v boot priority s uefi first na legacy first
a mělo by to jít?