Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vypisování textu se zvýšením o jedno

Čus,
mám takový problém, potřebuji poradit, jak vypsat určitý text, aby se na každém řádku o jedno zvýšil.
př. potřebuji vypsat text položka00, aby to vypadalo asi takhle :
položka01
položka02
položka03
položka04
položka0 5
.....

Ručně to psát a nemá cenu, protože ty hodnoty jsou až do tisíců.
A výstup pokud možno v textovém souboru. Nešlo by to udělat přes příkazovej řádek ?

Slo by to udelat v PSPadu ;-)
vytvorit pozadovany pocet volnych prazdnych radku
pomoci funkce vlozit text do radku (Alt+I) /cislovani vytvorit na kazdy radek cislo
pomoci funkce vlozit text do radku vlozit na zacatek kazdeho radku text "polozka"

V programu MS Excel
Napíšeš do jedné buňky položka01, o jedno níž položka02 a pak nitkovým křížem to "zkopíruješ" do dalších buněk, klidně až do 65536
a uložíš jako text.

Teoreticky by to mohlo jít i v nahrážkách typu OpenOffice, ale nevím nakolik jsou tyto kancl balíky omezené, a jestli toto ještě zvládnou.

Potřebuješ ta čísla na pevný počet jednotek (s úvodními nulami)?
Šlo by to pomocí dávkového souboru nějak takto:

for /L  %%x in (1,1,200) do echo  položka%%x >>text.txt

Místo hodnoty 200 si dáš požadované max. číslo.