Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s rozběhutním nové desky

Zdravím,

potřebuji poradit. Opravuji již po několikáte počítač ve kterém odešla deska. Koupil jsem ji dal do PC naskládal na desku všechno tak jak má být.

Spustím počítač všechno běží, točí, svítí atd. :)naběhě okno Intel kde vstoupím do BIOSu, pamět běží v pohodě, disk i DVD v pohodě, procesor všechno v pohodě. Teď, ale nastává ten problém. Pokud BIOS zavřu a mělo by to začít nabíhat tak se počítač vypne. Stejně tak se stane i když bych nevlezl do biosu, prostě se to po té úvodní obrazovce vypne.

Zde jsou chybové kódy, které to hlásí EB, 95, BA, 90. a zde je stránka od intelu.

http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/ sb/CS-025434.htm

Může mi někdo prosím poradit kde je chyba ?! Podle těch kódu mi stejně přijde, že mám všechno dobře nastavený.

Deska je Intel DG43RK, pamět DDR3 1333MHz, Grafika na desce, jinak v PC nic extra není. Všechno šlapalo jen odešla deska.

Co s tím ? Zkoušel jsem vyndat i baterku a všechno možné, ale pořád stejné.

Děkuji za radu K

mohl by byt slabej zdroj teda ? Není to muj počítač, ale kamaráda. Nedělám to poprvé, ale poprvé mám takový to problém. Tento zdroj má 300W

Tahle sestava je úplně obyčejná a měl by stačit ne ? Nebo spíš je vadnej ?

spoustím uz nainstalovany system na disku, ktery v pocitaci normalne fungoval, a kdyz ho odpojim tak je to uplne stejne. Myslel jsem, že kdyz odpojim disk, ze mi to napise, že z nej nelze bootovat respektive ho najit, ale prubeh je stejny proste se to vypne coz je divne.

jdu zkusit jiny zdroj a tak pripadne chybu zdroje vyloucim jinak me toho moc nenapada ...

v prvom rade si ujasni,či to hlási EB pass alebo EB fail a podobne,alebo to nehlási nič,len vypisuje uvedené kody a takisto si pozri,či máš povolené prepis údajov v NVRAM pri prvotnom skladaní pc a pridávaní komponentov,pokial nie,tak doska odmietne nabehnúť z toho dôvodu,že má zakázané zapísať do NVRAM údaje o pridaných komponentoch a nemôže otestovať ich stav pri spustení POST BIOS testov,v tom prípade to doska vyhodnotí ako vadné komponenty a vypne sa...pokial sa jedná o originál intel dosku,tak podla manuálu zapni reovery status pomocou clear cmos jumpera a potom ho prepni do management stavu a nastav všetky onboard/add on komponenty,potom podla návodu vráť jumper do normal operation stavu a malo by to nabehnúť/pokial sa už náhodou nestihla po všetkých pokusoch úplne vybiť baterka-vtedy takisto obvykle originál intel doska nenabehne ani omylom/

diky za pomoc, ale bohuzel stále stejné ...

Pamet jsem jeste nezkousel to je jediné - jen když ji vyndám tak klasický pipá, ale jinak ji to v bisou normálně ukáže. Mohla by být chyba v nastavení hodnot u pameti, ted je tam defaultní.

Grafika tam je na desce intergovaná /pokud by byla chyby tam tak by se to vůbec nerozsvítilo myslím ne ?/

Desku jsem měl na stole, na zkoušel jsem to opravdu s minimem tzn. pouze pamet, cpu, zkousel jsem jestli není špatný disk, ale není, zdroj jsem tam dával jiný fukční se svého počítače, taky nic.

Pokaždé když by měl začít nabíhat po POST tak se to vypne, ale v BIOSu to drží.

Pamět jsem vyndaval, kontroloval kabely, kontakty, zkoušel i jiné kabely, jumper na CLEAR CMOS jsem tak přehazoval a pořád stejné.

Když dám jumper do recovery tak mi to běží, ale vubec se nerozsvítí ani obrazovka, ale počítač běží, ale nic jiného se neděje. Nevím jak dlouho bych to měl nechat - jaký by to mělo mít konec.

Nic jiného nenapadá ?! dík

Áno, default hodnoty by mali stačiť na to "aby sa to rozbehlo". Lenže trochu mi nesedí
frekvencia (800Mhz) a hore píšeš, že máš 1333Mhz pamäť...
Taktiež Intel dosky - napätie RAM by malo byť podľa mňa 1,65V. U AMD býva 1,5V...

Koľko modulov máš? Ak máš viac modulov idú v dual-channeli?

Ďalšia vec: Tvoja doska síce podporuje 1333Mhz pamäte ale -Support for DDR3 1333 (O.C) /1066 MHz DIMMs. To 1333 O.C) znamená pri pretaktovaní... Teda si myslím, že aspoň default podľa SPD by mali ísť na 1066Mhz.

modul tam je než jeden ...

Vím, že to znamená připretaktování takže myslíš, že bych ji měl v BIOSu přetaktovat, na vyšší frekvenci těch 1333MHz ?

Ideální by bylo zkusit to s pamětí s nižší frekvencí, že ? Nebo co bys navrhoval ?

Kukáš zle, všimni si toto:
Supported Memory Configurations

DIMM Capacity Configuration SDRAM Density SDRAM Organization Front-side/Back-side Number of SDRAM Devices
1 GB Single-sided 1 Gbit 1 GB x8 / empty 8
2 GB Double-sided 1 Gbit 1 GB x8 / 1 GB x8 16
2 GB Single-sided 2Gbit 2GB x8 / empty 8
4GB Double-sided 2Gbit 2GB x8 / 2 GB x8 16

A ešte toto:
Unbuffered, non-registered single- or double-sided DIMMs (except double-sided DIMMs with x16 organization)

To už si skúsil otestovať s inou RAM-kou?

Nie som "intelák", skôr fandím a skladám si PC pre svoju potrebu -AMD, ak je všetko OK
Load BIOS default úplne stačí, aby PC nabehol bez problémov. Potom už len "doladím", čo a ako potrebujem a s PC nemám problémy...
Ak je nejaký hw komponent, s ktorým si doska nie celkom dobre rozumie, potom treba áno - nastaviť "správne hodnoty" v BIOSE.

ja prave, že taky vzdycky delal počitace AMD i svuj takže jsme na stejné lodi :)

tady jsem dal taky default BIOS a počítal jsem se stejnou reakci jako ty :)

Ještě jsem jinou RAM nezkusil, ale zkusím jinak mě nic nenapadá ... :(

JJ to jsem zkoušel několikrát .. tím, že to v BIOSu nevypne tak se to ani nemůže přehřívat nebo něco takového ... když to zkusím bez disku tak by to mělo napsat BOOT failure, ale bohužel se to vypne bez disku i s diskem .(

tutove je to neco s deskou nebo jeji kompatibilitou, protože jsem včera zkoušel jinou desku od kámoše, ale stejný procesor a pamet a ta normalne nabehla ...

Takže bude vadna nová deska, nebo na ni holt ta pamet nebo procak nejede, ale oba dily jsou nejspíš ok :(

podobny problem som mal aj ja ked som instaloval kartu na satelit SkyStarHD2. Presiel som vsetky fora v anglictine, nemcine, cestine a slovencine. Dva mesiace som sa s tym doma sam mordoval a nakoniec to v zufalstve zaniesol reklamovat a s potesenim som zistil, ze nebola chyba medzi klavesnicou a stolickou :-)