Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OpenOffice x MS Office

Mně osobně přijde OpenOffice jako výborný kancelářský balík, a myslím že vývojáří se snaží, seč mohou...
Pokud jde o akutální verzi 2, bez problémů v ní otevřu i drtivou většinu doc a xls souborů...
MS Office je sice o něco dále, výhodou především jeho velké rozšíření, podstatnou nevýhodou je cena (i když verze pro studenty - 3000kč za licenci na 3 PC, je velice výhodná)..
Co si o "souboji" těchto dvou kancelářských balíků myslíte vy?
Díky za vaše názory, Michal

Proc mluvis o souboji ?
Jsou to 2 kancelarske baliky, ktere si ziji vedle sebe.
Pro spoustui lidi jsou funkce v OO plne dostacujici a MSO nepotrebuji.
Naopak ve statni sprave se MSO pouziva hlavne kvuli moznosti integrace do firemnich systemu. Pomoci Wordu se generuji sestavy, formulare apod. OO ma sice taky sve OLE, ale je s tim spousta problemu (podobne je to i s byvalym balikem od S602)

Ekonomove zase sahnou po Excelu, protoze Calc z OO na nej co se tyka moznosti a jednoduchosti analytickych vypoctu, popr. kontingencnich tabulek apod. zatim nema.

Proste kazdy z tech baliku je urcen pro urcitou skupinu lidi.

Pokud jde o firmy, souhlasím, pokud mají MSO silně integrovány, byl by na nějaký přechod na OO extrémně složitý, mimo to ani k tomu obvykle není důvod.
Já mám na mysli ale především domácí uživatele, když někomu instaluji systém, a chci mu tam nahrát OO, tak často protestuje, že tam chce ten "svůj" Office.
A samozřejmě, má to většinou akorát na psaní dopisů, nebo tabulky, kolik v domácnosti utratí...