Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nezabezpečená síť mezi počítači

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jak bych se mohla připojit k vzdálenému počítači. Automaticky když zapnu noťas připojuje se k vzdálenému počítači a ukazuje rychlost připojení 11Mb/s. Internet však nejde. V podrobnostech nemám vyplněnou výchozí bránu a DNS. Mohl by mi někdo poradit proč mi nejde internet, přestože jsem připojena? děkuji za odpověď Kateřina

Píše mi to tohle:
V případě, že bys věděl kde je chyba tak mi prosím poraď

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : n-f0b24fd146d84
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ano
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ano

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139/810x Family Fast Eth
ernet NIC
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-13-D4-E1-89-C2

Adaptér sítě Ethernet Bezdrátové připojení k síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : ASUS 802.11g síťový adaptér
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-13-D4-CE-C8-E5
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
IP Adresa automatické konfigurace : 169.254.158.121
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . :

právě proto, že nemáš vyplněnou ani bránu, ani dns.

proč se připojuješ k jakémusi vzdálenénmu počítači (síť dvou pc typu ad-hoc), když se potřebuješ připojit k internetu/k domácímu routeru?

odkud k tobě domů vede internet - jakou máš přesně krabičku? (nejspíš viz štítek zespodu)

Takto se k internetu na 99% bohužel nepřipojíte. Výpis IPCONFIG ukazuje že počítač ani automaticky neobdržel potřebné údaje a sám si nastavil APIPA - automatické adresování, které funguje (s ohledem na další detaily) jako nouzové řešení. Pokud byste se chtěla připojit k internetu přes WiFi, musíte si zjistit komu patří dostupná WiFi síť a dohodnout si podmínky připojení - kolikrát jsou lidi ochotní za rozdělení nákladů se podělit o konektivitu. Existují i volné sítě (např. městská WiFi, nebo restaurace), ale i tak je třeba vše správně nastavit a potřebné údaje obdržíte vždy od provozovatele sítě - tudíž na Váš dotaz nelze zde odpovědět....

Ako uz napisal wert vyssie.
Doplnim len to ze ked mas v zozname sieti u siete ikonku visiaceho zamku a napisane zabezpecena siet tak sa tam bez hesla nepripojis.
Nezabezpecene siete mozu filtrovat vstup cez MAC adresu alebo cez nejaku web branu kde treba zadat nejake prihlasovacie udaje, takze tam sa tiez nepripojis len tak. Musis si zistit (napr. pomocou www.google.com zadas si tam nejake klucove slova napr. tvoje mesto a slovo WiFi zdarma) ci vobec existuje nejake pripojenie zdarma v tvojom okoli a ak ano tak ktora siet to je.
V 99% pripadoch ale nic zdarma nenajdes a das si zaviest do bytu pripojenie od nejakej firmy (alebo si kupis mobilny internet s USB stickom od nejakeho mobilneho operatora) a platis za to