Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Měření teploty CPU

Čau.Vím že už tu těhle témat bylo spousta,ale nikde nemohu najít,jak správně měřit teplotu cpu.Speedfan i ukazuje teplotu 50° a Core Temp 60°,62°,60°,62°. V datasheetu pro i7 950 je uvedena teplota 67°. A teď teda nevim,jestli mi do maxima zbývá +- 7°,nebo 17°? :-)

Mám chladič Coolermaster V8,teplota v bytě je 26°.Měřeno při hodinovém renderu(+-100% load)

Už i uvažuji o jiném chladiči-třeba NOCTUA NH-U12P SE2 ,ale vůbec se mi nechce rozebírat desku a všechno okolo.. ::)

Díky za rady.

Chladič patří mezi velmi slušné a navíc má PWM ventilátor + napěťový regulátor otáček v rozsahu výstupního napětí od 7 do 12 V.

Takže bych hledal, pokud není procesor přetaktovaný, zvýšenou teplotu v nastavení ventilátoru, čistotě chladiče.
( max teplota se neřídí podle jader )
Ten chladič se skoro U12 vyrovná.

Jestli jsem to dobře pochopil,tak teplota je +-50°?
No já to netaktoval,jenom sem sundal z chladiče ten plast a teplota od té doby je asi o 2°C nižší.Jinak regulaci otáček mám na předním panelu a když zatěžuji cpu,tak je pouštím téměř naplno.

To jak to mám,je po XX zkoušení,pokusů a omylů.Když vypnu boční,tak teplota obou GPU vyskočí z 45° na 70°+
Když udělám klasicky odsávání vzadu,tak mi CPU nasává teplý vzduch z RAM+Case a teplota vyleze o cca 4-6° nahoru.Když zapnu zadní ventilátor naplno,teplota CPU spadne asi o 6 stupňů,když ho vypnu,tak naopak.

Dobrá.No on si s tím teplem na pamětích celkem dobře poradí ten horní,kterej točí full 2100rpm,takže z něho sálá pěkný teplo,ale ramky se nijak zvlášť nehřejí(kolem 40ti stupňů,když jsou drancovaný)

Jinak díky všem za debatu.