Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mozny problem so sietovou kartou - svetla na ethernet porte?

Caute,

na notebooku mi prestal ist zo dna na den internet. Pripajam sa klasickym sietovym kablom. Svetla na sietovom konektore svietia jedno na cerveno a druhe obcas blikne oranzovo. Zaujimalo by ma ci to signalizuje hardwarovu chybu a co tie farby presne znamenaju, viem ze este mpze svietit zelena ledka...

Skusal som ipconfig/all a ping www.xy.com a vyzera to na chybajuce spojenie. Internet explorer hlasi cosi o cyklickom odkaze.

Dakujem za rady, skusim sem medzicasom pripojit presne znenie chybovej hlasky.

notebook s ledkami u konektoru jsem ještě neviděl - a o červené u síťovky slyším poprvé.
když už to tam pracně dávali, to není v manuálu žádný popis barev?

budeš možná muset koupit náhradní pcmcia/pccard, novější je express card (záleží co ti pasuje do ntb), případně usb/lan převodník.

první co bys měl zkontrolovat je, že si ověříš, že Windows detekují síťový kabel (zastrčit/vystrčit kabel, windows na to musí reagovat). Pokud ano, je síťovka v pořádku (svit červené a blikání oranžové signalizuje provoz na fyzické vrstvě). Pokud je tomu tak, je problém v nastavení Windows, v takovém případě by mělo stačit resetovat winsock katalog Windows. To provedeš příkazem netsh winsock reset.

Pokud to nepomůže, doporučuji otestovat funkčnost síťovky v jiném OS, např. liveCD Ubuntu.

takze.. skusil som ten reset a nepomohlo. Spojenie je aktivne ale neviem zobrazit ziadnu stranku ani stranku providera. Cez PING viem pingnut stranku providera s 0% stratou takze OK, ale vonkajsie stranky sa nedaju.

Internet explorer pise iba ze danu stanku nemoze zobrazit, MS diagnostika nic nenasla...

Co dalej?