Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Esterní Harddisk

Dobrý den, mam problem s externim 500 GB harddiskem omylem mi ho mala sestrenice shodila ze stolu a ne a ne se nacist svetelna dioda sviti ze je zaply, ale neco v nem jak kdyz lupe, kdyz chci aby se nacetl. Takze se domnivam ze je asi po nem. Vi nekdo co s tim?

bud se ponicil disk nebo box, nebo taky mohly vypadnout jen konektory. Rozmontovat a podivat se dovnitr na konektory, posleze vytahnout disk a ozkouset v PC primo. (Onehda se tu resilo, ze z externich disku WD zapojenych naprimo v PC, nejdou vycist data, u ostatnich vyrobcu by to melo fungovat normalne, pokud je disk OK.)

Externí 2,5" Samsungy jsou příšerné, v PC jsem měl i klasický 3,5" HDD Samsung F1 a po čase se objevilo nepříjemné pískání, cvakání. Možná vadný kus, ale nic od Samsungu - co se datových úložišť týče - nechci doma už mít. A s 3,5" externími disky to bude dosti podobné. Takže bych si vážně připlatil 3-4 stovečky a šel do Verbatim Desktop nebo WD Elements Desktop, pokud se bavíme o 2 TB 3,5" discích ...

Tím jsem se nikdy neřídil. Raději si přečtu recenze/dojmy/názory uživatelů na zahraničních fórech, než slepě číst nějaká data. Všeobecně vzato, každé paměťově zařízení je náchylné na poškození a záleží, jak se k němu člověk chová. Jestli má WD poruchovost 3,5% ? Hm, ok. A u Verbatimu nedostatečná data. To dle mě neznamená, že by bylo tak málo reklamací, aby se dala data publikovat, ale spíše Verbatimy nikdo nekupuje = nemá je kdo reklamovat. Ale co se týče kvality, tak jsou to dobré značky. WD a Seagate se prodává nejvíce, logicky budou mít největší procento reklamací apod.

Ja bych koupil ten Samsung, ale znam par lidi, kterym se hrozne nelibi designove, je opravdu takovy zvlastni, ale me se naopak libi. Jinak v praci delame s externima diskama (cca. 50) a ten Samsung neni hlasitejsi nez jine, ja ho vlastne vubec neslysim.

Samsung G3 Station

nechapu cloveka, ktery tu ty disky hani, podle me nejlepsi disky co jsou, v praci pouzivame tyhle 3,5", takze muzu doporucit a sam jsem si koupil 2,5" a zatim (cca. 3 mesice) bez problemu, tichy a kvalitni, nakonec to je u Samsungu standard.

Samozrejme ani s diskama od Seagate nebo WD se neda udelat vylozena chyba, jen me zarazilo, ze externi disk WD naprimo podle toho co se tu resilo na poradne neprectes, u Samsungu ti nic takoveho nehrozi.

Patrně máte na mysli mě. Mluvím z vlastní zkušenosti, viz výše. Přímo na stránce Samsungu si můžete přečíst recenze, např. :http://www.samsung.com/us/computer/memory-storage/ HX-MU064DA/G22-reviews
, nebo pohledat různě jinde. Prostě si nemyslím, že je na tom Samsung tak dobře, jako WD či Seagete, které doporučuji. A co víc, Samsung se rozhodl prodat svou HDD divizi, proč asi ? Nevypovídá to o něčem ?
http://pctuning.tyden.cz/component/content/article /1-aktualni-zpravy/20776-samsung-pry-planuje-prode j-divize-pro-vyrobu-pevnych-disku-co-se-chysta

"HDD divize Samsungu je navíc ve ztrátě a podařilo se jí zabrat pouze něco málo přes 10% všech prodejů na trhu ve 4. kvartálu, což je méně než gigant očekával."

Ano, mám namysli vás. Tvrdíte, že A-Data je výrobcem pevných disků. Není. Vámi odkazovaná "recenze" je na jiný model (a typ) disku, což jaksi opomíjíte. Samsung divizi možná prodá, ale odůvodnění je v tom článku, takže jej sem račte nakopírovat také a nevybírejte jen to, co se vám právě hodí.
Moje mnohaleté zkušenosti zase říkají, že Samsungy jsou kvalitní disky a rozhodně jim důvěřuji. Zároveň od doby, kdy s výrobou disků skončilo IBM, nemám žádného výrobce, o kterém bych mohl paušálně napsat, že vyrábí šmejdy.

Recenze je na model, který jsem vlastnil, viz post výše. Z článku jsem vypíchnul podstatnou citaci, která mluví za vše - to, že se zaměří na výrobu něčeho jiného, je OK, vždyť samsung vyrábí i ledničky. Na poli HDD se mu zřejmě nezadařilo. A-Data nevyrábí disky? Pardon, spletl jsem si to s SSD.

No však samozřejmě, že jsem si vypíchnul to, co se mi hodilo (citace článku). A ještě jednou opakuji, popisoval jsem své vlastní zkušenosti s datovými zařízeními Samsungu // zřejmě vadné kusy, může být. A proto píšu, že ho nedoporučuji a upřednostňuji jiné. Nemusíte se na mě hned sletět jak banda supů na mrtvolu. Nazdar :)

A co víc, Samsung se rozhodl prodat svou HDD divizi, proč asi ? Nevypovídá to o něčem ?

Prodali i jini a presto to byli mistri v oboru. Ano obcas se nejaky model nevyvede zadnemu vyrobci, napriklad nedodrzene standardy WD u PATA disku byly ve sve dobe docela vazny problem.
Nicmene model na ktery se ptal tazatel neni urcite o nic horsi nez modely konkurencni, ktere zde byly zmineny. Pokud tazatel nema problem z designem disku, tak nevidim duvod proc by mel utracet zbytecne vic penez za jiny. :-)

Mimochodem, ve firme jsem zacinali s externima diskama Seagate a z puvodnich peti vydrzel jeden. Presto, kdyz se me nekdo zepta na Seagate, tak mu ho doporucim, proc taky ne, problemy za tech nekolik let vychytali a jsou to kvalitni disky. mnohem vetsi problem bych mel s montazkou typu A-data - disk jejich vyroby nebude a otazka je, zda-li i radic (prevodnik) USB - SATA nebude nakoupen od nejakeho pochybneho cinana.