Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyber monituru

dobry vecer
potreboval bych poradit s vyberem monitoru

1. K čemu budu monitor primárně používat?
50% cteni textu 25% filmy 25% hry

2. Co od monitoru očekávám?
rozliseni 1920x1080, dobre barvy,vyskove nastavitelny,funkce pivot,a asi DVI :-))

3. Jaká je cenová relace?
do 4000kc (max 5000kc)

a jeste nvm jestli mam jit do uhlopricky 22 nebo 24

predem dik za věcné rady

Při ceně do 5 tisíc tam moc rozdílů nebude, co se týká kvality obrazu.
Správně hledáš DVI, ještě bych doporučil, aby to mělo i HDMI, sice je to prakticky jedno, ale zase nebudeš potřebovat redukci.
A k velikosti - při rozlišení 1920x1080 ber jedině 24" a větší. Na menších úhlopříčkách budeš mít prťavý písmo, což při čtení textu unavuje oči.

Pokud oba uvedené dotazy složím dohromady, tak aby to jakž takž odpovídalo požadavkům/využití a s ohledem na procesor -

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0WZK0 10TM0010YRR01

Je to přes limit, ale je to asi tak nejlepší řešení, požadavek/výkon/cena.

1.na rozlišeni 1920x1080 ani tato doporučená karta s ohledem na hry už nestačí
2.použitý zdroj v sestavě je mizerný/nekvalitní

50% cteni textu 25% filmy 25% hry

opravdu chces pri tomhle vyuziti kupovat nudli 1920x1080 ???

(to rozliseni je idealni na sledovani filmu, jinak bych doporucil 1680x1050 - 22" monitor nebo 1920x1200 - 24" monitor)

Jestli budeš monitor "otáčet", raději přidej nějaký obolos na xVA či IPS. Pivot je na TN matricích tragédie. Taky raději zvol nějaký lidštější poměr stran (16:10, 1680x1050, 1920x1200) - HD nudle není pro práci moc dobrá.

Asi máš problém pochopit odpovědi které jsi dostal, nebo se jen asi nudíš.
Prostě na toto rozlišení/monitor mimo jiného ( TN panel) nemáš, ohledně her, dostatečně výkonnou grafickou KARTU a to ani z doporučených pro tvoji sestavu.
Takže, až si to pořídíš, tak další otázka bude.
Proč musím ve hrách mít nastaveno skoro vše na minimum a u náročných snížit rozlišení?