Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows Server 2008 Foundation

Zdravím, mám jeden rychlý dotaz. Uvažuju o pořízení serveru, pro malou firmu, cca 9 uživatelů. Jako vhodný se jeví Windows server foundation. Jen se chci ujistit...obsahuje v základu 15 klientských připojení, což mi stačí a kolik obsahuje terminálových připojení? Všude uvádějí 50 TS připojení. Je to opravdu tak? Nemusím k němu už vůbec nic dokupovat? Díky moc.

Zatm jsem se nesetkal se serverem, ktery by mel v zakladu i terminalove pripojeni pro praci.
Windows server obsahuje 2 terminalova pripojeni, ktera licencne slouzi pro servis, ne pro praci.

Pocet TS, o kterych mluvis se tyka max. poctu soubezne pripojenych uzivatelu pres TS. Licence si samozrejme koupit musis.

Nejdou dokoupit CALy, ale k provozování terminálových služeb je potřeba nainstalovat terminálovou licenční službu a dokoupit TSCAL licence pro Windows Server 2008 R2.

Možná budou problémy, možná ne, Microsoft má upjatou představu o tom, jak kdo co používá, a Foundation v jeho představách není moc terminálový server.

V minulosti byly velké problémy s aktivací licení na Foundation serveru s instalovaným licenčním serverem:
http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/w inserverTS/thread/24e6e268-8155-4b14-a91c-67d9df38 aa98/

prý je to už vyřešeno, no, nevím, a také pozor, (nesouvisí s Foundation) s TSCALy pro 2008 vs. 2008 R2 (na to je nějaký patch pro 2008 ne-R2 server).

Takže jestli tomu dobře rozumím, tak žádnej Windows Server 2008 nemá v základu cally pro vzdálené připojení? TS Cally se teda musej vždycky dokupovat jak u standard tak enterprise? V základu je pouze 5 klientských připojení v případě třeba standardu. Je to tak? Díky moc.

Zdravím, právě jsem narazil na jeden problém. Na Foundation Server jsem koupil multilicenci - Office + 3x TSCall, časem se ale ukázalo, že je potřeba dokoupit ještě dva Cally, které jsem objednal a přišla mi tedy další licence, která obsahovala právě tyhle dva cally. Když jsem ve správci kliknul na nainstalovat licenci, tak mi to hodilo hlášku, že licenční ID serveru není platné nebo nepodporované. Zavolal jsem tedy telefonem a tam asi po 3 ověřeních licenčního ID, které jsem jim říkal dobře mi sdělili že ho prostě nevidí, takže v podstatě to samé, co mi řekl automatický průvodce. Přepojili mě na tech. podporu a tam mi řekli, že Foundation není od MS standardně podporován ať si najdu info někde na webu v USA a konec, víc se se mnou nebavili. Nevíte někdo co s tím? Mám koupené licence a potřebuju je tam nějak dostat, nechci ten server deaktivovat, bojim se, že už ho pak vůbec neaktivuju a nepojedou mi ani ty tři, které tam už jsou...Díky za rady...