Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem soft na zmensenie jpeg

Dobrý den prajem,

hladam program na zmensovanie obrazkov jpeg bez straty kvality. Doteraz som si obrazok vzdy zmensil v skicari, ale vsimol som si sa pritom dost znizila kvalita obrazku (z jpg do jpg).
dakujem vopred

Co tim chtel autor rici? To jako myslis, ze kdyz obrazku zmensis pocet pixelu, tak ze zustanou zachovany stejne detaily?

Vezmeme si extremni priklad:

Před:
[http://pc.poradna.net/file/view/6040-pred-jpg]

Po zmenšení 20x (zvětšené 20x):
[http://pc.poradna.net/file/view/6041-po-png]

Nevím, kde by si vzal v menším obrázku data pro detaily tak, aby to vypadalo jako ve větším obrázku.

Ja nevim, ale prostou matematikou dostavam 3500x1950=6825000 a 640x480=307200 a i ti, co nedokoncili zakladni skolu vi, ze 6825000>307200 a to o hodne :-).
Samozrejme ze jsem tvuj vtip pochopil ;-)

Ale lze to, kdyz zmensim obrazek ze 14x10cm na 7x5cm a zdvojnasobim DPI, tak mi detaily nezmizi, problem je, ze se to vubec nezmensi :-D

Paradoxne vetsi obrazek ulozeny s nizsi urovni kvality (vyssi komprese jpeg) vypada lepe, nez stejne veliky (datove) mensi obrazek (rozmerove) ulozeny s vysssi urovni kvality (nizsi komprese jpg).