Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem otáčky harddisku u notebooku

Chci se zeptat jakej rozdíl je,když má harddisk notebooku 5400 a nebo 7200 otáček?Poznám to u něčeho když dělám na notebooku něco nebo to je lepší pro noťas jako takovej?Díky za odpověď

Hlavní rozdíl je že ty 7200 otáčkové jsou rychlejší a je to při práci poznat.
Má to teda nevýhodu v možné vyšší teplotě,lehce vyšším hluku a určitě v trochu vyšší spotřebě /baterka vydrží o něco méně/.
Noťasovi je to úplně šumák jestli tam máš 5400/7200 nebo SSD.