Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s externím HDD

Dobrý den,
mám externí HDD připojený k notebooku přes esata a mám z něj spuštěnou aplikace třeba i půl dne a vše funguje,
když z ničeho nic se disk odpojí nehledě na činnost. Když odpojím esata kabel a dám tam USB, tak disk funguje a
po znovu připojení esata kabelu počítač disk zas najde. Kabel byl testován a ten je v pořádku.
Chyby co mi to vypisuje jsou:
pozn.:čísla u "DR" bývají různá

Na zařízení \Device\Harddisk1\DR6 byla při operaci stránkování rozpoznána chyba.
Zařízení \Device\Ide\iaStor0 neodpovídá v periodě časového limitu.
Zařízení \Device\Harddisk1\DR4 ještě není připraveno pro přístup.
Ovladač zjistil chybu řadiče na \Device\Harddisk1\DR1.

Myslíte si, že je disk špatný nebo je něco nepořádku ve windows, kde popřípadě chybí ovladače?
Děkuji za případné odpovědi
jirip

Nic jsem na disku nenašel a disk se odpojuje nezávisle na činnosti.
Třeba mám z disku otevřenou písničku, která hraje a najednou chyba,
že už není dostupná a když se podívám tak disk je odpojený a počítač ho nevidí.