Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovytvařeni souboru

Zdravim, přeinstaloval jsem si notas a pozoruju že sem tam se mi na ploše zjevi pisničky z jiného oddilu na disku, prostě samovolne se tam objevi třeba 3 pak 8 apod. Mam v PC vir nebo tak něco ?
K notasu mam připojeny externi disk 1T segate.

Prosím o pomoc.

No podle mě je to tam na naistalovani disku do pc ovladače a aplikace

disk žádné ovladače nepotřebuje.
autorun.inf může nabízet nějaké zbytečné menu nebo spouštět nějakou zbytečnou aplikaci, jde o to jakou.
každý normální správce souborů obsahuje prohlížeč souborů (f3). v nepříčetném průzkumníku jde aspoň zvolit odeslat do - poznámkový blok (notepad.exe). tak zjistíš, co ten autorun dělá.
a protože se masově zneužíval k šíření virů, ms už přes aktualizace zakázal spouštění souborů z něj.

winamp si po instalaci automaticky spouští winamp agent. díval ses třeba v msconfig.exe, co se ti spustí?

první řádek nechápu - smaž ho. k ničemu dobrému tam není.
název "FreeAgentDesktopNext" vypadá nadějně, že jde o aplikaci která se ti sere do desktopu. ostatně externí disk nemá co mít společného s tvou plochou. jenže to je jen odkaz na .ico, žádný .exe.
ještě je možné že spyware už se ti natáhnul do paměti, zapsal se do autorun klíče do registrů, a ten první řádek je jen jeho identifikační záznam.
takže si projdi spuštěné procesy (správce úloh, tasklist /svc, nebo nějaký inteligentní process explorer). pokud nepoznáš co do ramky nepatří, můžeš zkusit odeslat log z hijackthis k analýze.