Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAID 0 - když vyměním řadič, přijdu o data?

Zdravím všechny,

mám RAID 0 na hardwarovém řadiči kouwell na XP. Rozhodl jsem se, že přejdu na W 7. Co jsem ale nevěděl je, že kouwell na stránkách nemá podporu mého řadiče a ani když jsem je kontaktoval, tak mi nepomohli. Zbývá mi teď jenom koupit řadič nový i s W 7 ovladači. V mém obchodě mají tentokrát na skladě axago se stejnou čipsetovou sadou. Moje otázká zní: když řadiče vyměním, příjdu o všechny data na discích?

Velice děkuji za odpověď

Změna předmětu, původně: RAID 0 (host)

A aby nebylo složitých dotazů dost, tak ještě přidám jeden dotaz na zamyšlenou: ta ženská z kouwellu mi řekla, že mi může nabídnout ovladač od novějšího výrobku, ale s totožným chipsetem. Samozřejmě, že dodala, že za ztrátu dat, či jiné problémy neručí. Můj dotaz tedy zní: můžu použít jiné drivery, ale z výrobku se stejným chipsetem, stejného výrobce?

HW radic a ovladace? Srandujes? Kuzlo hw radica je v tom, ze nepotrebuje ziadne ovladace. To co mas je pseudo hw radic, cize fake.
To nema doska ziadny integrovany radic? Byt tebou kaslam na fake radice (to je to co mas ty) a beriem to, co ponukaju dosky. Riesenie od AMD a Nvidia boli na tom cca rovnaku, Intel kusok lepsie (co sa tyka vykonu).
Ked radice vymenis samozrejme, ze ti pole spadne, kazdy vyrobca to robi inak, to je nevyhoda tychto radicov, ze si robia obnovu pola cez ovladace (resp ovladaci program).

Ahoj Flequ,

děkuji ti za cenný příspěvek, jestli jsi si ovšem 100% jistý. O zálohu se neboj, tu mám vyřešenou jinak. Kdysi mi jeden chytrý člověk řekl, že do těch RAID řadičů cca za 1500,- Kč se oplatí zainvestovat, že je to o hodně lepší, než to řešení na deskách, ale je to cca 5 let stará informace. Tím, že mám tak starý počítač, tak mi ta moje deska ani Raid neumí. To je další problém. Zkusím teda ty ovladače od novějšího řadiče, co mi poslala a budu se modlit, ať je to stabilní. Kdyžtak ještě pisni, kdyby tě něco napadlo. Díky moc

že je to o hodně lepší, než to řešení na deskách

neni, je to ten samej bazneht

on vubec vykon techto smecek je pochybny, kolik dostanes navic vykonu jedno procento? :-D

je to tak jak rika fleg, nikdo ti nic nezaruci, dokonce pokud je tam stejnej chipset, tak se muze stat, ze se ten RAID rozjede i pod novym radicem, nikdo ti ale negarantuje vubec nic!

Možná by bylo dobré napsat co to přesně máš za řadič..proč si tím nezačal ?:-p

Co jsem ale nevěděl je, že kouwell na stránkách nemá podporu mého řadiče a ani když jsem je kontaktoval, tak mi nepomohli.

Kouwell dělá levné řadiče často s čipy silicon image. Vem tu kartu a podívej se na hlavního švába. Pokud tam máš tento čip bude najdeš velice pravděpodobně funkční ovladač na stránkách www.siliconimage.com např čipy sil 3112,3114,3132 ovladače pro win7 64bit mají, zkoušel jsem si hrát s víc takovými kartami a vždy použil ovladače od silu.

Zbývá mi teď jenom koupit řadič nový i s W 7 ovladači. V mém obchodě mají tentokrát na skladě axago se stejnou čipsetovou sadou.

takže by mohl stačit ovladač ze silicon image případně ovladašč od axelu pokud dobře chápu tu větu.

Moje otázká zní: když řadiče vyměním, příjdu o všechny data na discích?

Nepřijdeš..nebudeš přece tak hloupý abys to zkoušel! Bez zálohy...

Pamatuj si, že s jedním diskem bez zálohy jsi napůl nohy v pekle a s raidem 0 celou nohou. Stačí když ti vypadne kablík z jednoho disku, zapneš to a při startu windowsu, pole se rozesere a pak to z disků doluješ dost pracně.

edit: jestli máš ten řadič v obyčejném PCI dost bych zvážil jestli ten raid nezrušit...protože to pci rozhranní disky brzdí víc než rychlost sata 150.

Takže pánové,

mám nějaké novinky: ty ovladače, co mi ta ženská poslala jsou nestabilní. Windows už mi ani nechce najet, takže mám i strach zkoušet variantu MM Tanka nahrát ovladače přímo Silicon Image. Asi na to hodím bobek a zainvestuju do toho nového řadiče, kde budou ovladače 100%. Potom otestujeme, jestli máte pravdu s tím, že to teda moc výkonu nepřídá. Změřím to podle toho testu a hodnoty sem hodím, ať máme jasno. Stejně chlapi moc děkuji za vaše příspěvky.

No kdyby sis nechal poradit;-)

Co je to za řadič ? co má za čip ? Možná je to nějaký s kterým mám zkušenosti..Vždy sem použil ovladače od silu protože jsou novější než na stránkách výrobce který na to kašle. A na desce nemáš raid ?

Bych to odzálohoval a nainstaloval jako běžný disk.

takže bych si stáhl 64bit http://www.siliconimage.com/docs/si3124r5_15230_x6 4_Logo_Win7.zip
případně 32 bit ovladač http://www.siliconimage.com/docs/si3124r5_15230_x8 6_Logo_Win7.zip /podle windows co instaluješ/

a rozbalil ho na flešku. zkusil bych nainstalovat windows 7 as tím že disk neuvidí tak dáš načíst ovladač z flešky

na kartě jde většinou i upgradovat bios - pokud to výrobce neojebal a dal tam programovatelnou paměť
pokud by to blblo nějak zkusil bych nahrát nový bios - je to ten s tím R http://www.siliconimage.com/support/searchresults. aspx?pid=27&cat=15
pozor někdy nový bios prodlouží dobu detekce hdd-čili zpomalí o něco start počítače

zazálohuj data. kartu jsi stejně chtěl vyměnit takže o nic nejde i když to nevyjde, ne ?

pokud se to nepovede tak bych se na koupi dalšího raid vykvákl a dal disky normálně.

Takže bohužel, s těmito ovladači se dokonce už ani windows nechce nainstalovat. Ale vymyslel jsem dobrý plán: Objednám si to axago přes internet, nahodím to a udělám ten benchmark, jak tam psal kolega výše. Jsem na to sám zvědavý, protože sice nevím jakou propustnost má pci 2.3, ale vím, ještě ze školy, že PCI sběrnice měla 133MB/s. No uvidíme. Jestli výsledky budou stát za prd. Řádič vrátím a hotovo. Děkuji MM Tank.