Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DVD mechanika v notebooku nevypaluje

Dobrý den,
mám od Notebook, který jsem zakoupil začátkem roku 2010. A teď mi nejde DVD mechanika a to tým způsobem, že nevypaluje. Zkoušel sem i různé vypalovací programy jako je Nero, CDBurnerXP, BurnAware Free a jiné. Ani v jednom programu se mi nepovedlo vypálit DVD. Pokaždé mi to na začátku zahlásí chybu, že se nepovedlo vypálit a ani nezačne vypalovat. Zkoušel sem jak + i - DVDčka Verbatim a u obou mi to dělá to samé. Dříve mi to šlo v naprostém pořádku a bez problému. Data, když přesunu na jiný Notebook tak mi to vypálí v naprostém pořádku i na to samé DVD na které mi nechtěl tento notebook vypálit. Tak jsem se chtěl zeptat co s tým. Nebo aspoň případně nějaký program (ulitu) pro otestování mechaniky. Nebo co s tým bych měl dělat? Prosím poraďte.
Předem děkuji.
PS: Nevěděl sem jakou kategorii mám dat, tak prosím adminy, aby mi případně přesunuli do správné kategorie.
Změna předmětu, původně: DVD mechanika - Notebook (LaKr) (Kráťa)

Ha ha ha... .tak to bylo vtipné a jak mám zálohovat svoje data a práci? Mno? Na která mám já svá práva?
Jinak k té reklamaci se mi moc nechce.... :( Protože notebook potřebuji denně a jiný nemám. Jak bych měl udělat to RECOVERY, abych já vyloučil chybu OS? Jinak dík ;)
Jo qd ten 1. řádek byl na toho neregistr.

Tak jsem Sektor_7G to udělal tedy jak jsi psal. Stáhl jsem si Ubuntu a nevypálilo se to v něm. Pak mě napadlo přes VIRTUAL BOX tam dat nějaký OSko (zkoušel sem zase UBUNTU a pak Windows XP) a ani v jednom se to nevypálilo..... podle mě chyba v OS tedy nebude. Tak ale co teď s tým? :( Předem dík

Tak problém je vyřešen a topic uzavírám. Reklamaci mi neuznaly, protože záruka na laser je jen 6 měsíců. Nabídli mi opravu, která by stála přes 3 tisíce. Osobně jsem to vyřešil tak, že jsem si koupil externí DVD mechaniku a tým problém vyřešil a vše je v naprostém pořádku. Děkuji všem za pomoc a za rady.

záruka na laser je jen 6 měsíců

to je podla mna nezmysel to by im nepreslo. Externa mechanika je tiez OK riesenie, interne stoja 50-100eur ak sa nemylim takze tu cenu neprehanali. Ale ak je NB v zaruke mali ti to vymenit. To je co za znacku/firmu/predajcu? Aby sme vedeli co/kde nekupovat. Reklamoval si to u predajcu? (IMHO je lepsie reklamovat u predajcu, vyrobcovia a tie ich akozeservisy su veeelmi vychcani)

Externí mechniku jsem koupil: ASUS SDRW-08D2S-U/ DBLK/ G/ AS (http://atcomp.cz/zbozi/asus-sdrw-08d2s-u-dblk-g-as /detail.aspx?p=z:199617)
V přepočtu pro MM.. je to cca 43,2eur. Jo jo ... NTB je v záruce, tak by to měli vyměnit, ale nevyměnily. Bohužel :(
Značka NTB je ASUS K50IN. V NTB je od výrobce namontována mechanika MATSHITA DVD-RAM UJ880AS SCSI CdRom Device. Prodejce je gigacomputer. Přímo pobočka, kde jsem to kupoval, tak ta pro jistotu skončila. Tak jsem si zjistil pod jakou pobočku spadala a tam mi to nevyreklamovali a udaly právě, že důvod co jsem již výše už napsal.