Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7 - body obnovy

jak to mam nastavit,aby se to chovalo stejne,jako ve win XP ? tzn aby to delalo body obnovy treba kazdy 2 dny / 4 dny ? takle tam mam 5 bodu obnoveni ze stejnyho dne kdyz jsem aktualizoval windows a kde nic,tu nic,vic zpatky to uz vratit nejde...kdezto ve win XP se muzu vratit i o 3 mesice zpatky,je to krasne resny formou kalendare

takhle to vypada http://imageshack.us/photo/my-images/864/mistoproz alohydatumy.jpg/ ,mista je dost a stejne to samo od sebe zadny zalohy nedela...radsi jich to pri instalaci aktualizaci udela 5 uplne k niceme

jedna obnova ma zabirat asi 300MB,vyclenenyho mista je mnohem vic...takze proc vidim jen cca 7 datumu pro obnoveni a ne 20 ?

By default in Windows 7, System Restore creates a scheduled restore point only if no other restore points have been created in the last 7 days, and before significant system events such as a program or driver installation. This will show you how to manually create a restore point whenever you want one.

To je fakt bomba. Nic proti angličtině v souvislosti s výpočetní technikou, je to počítačový jazyk, ale podle tebe všichni tazatelé umí automaticky anglicky že? Znalí ví oč jde, nebo si to i přeloží, ale tazatelé, co se ptají na základní věci a mají počítač půl roku, si musí myslet, že poradna.net je arogantní... I nápověda ve Windows je v národní jazykové verzi.

historie se povoluje globálně- napravo nahoře.

že ti to nejde znamená, že nejsou splněny podmínky

[6126-podminky-jpg]

řikám, vytvoř si novou úlohu
spustit program

%windir%\system32\rundll32.exe

argumenty

/d srrstr.dll,ExecuteScheduledSPPCreation

podmínky nedávej fertig žádný
nastav čas
a hotovo

ono nečinnost nebude čučení do tv, spuštěná hra a klábosení tady. proto je default na půlnoc, kdy máš chrápat.

tak jsem se prokousal až na msdn- poslední ostavec to objasňuje

Scheduled restore points

System Restore can be configured to create restore points at regular intervals. Users can also manually create and name a restore point at any time from within the System Restore user interface. These restore points are saved and compressed, and these choices are available to the user through the System Restore user interface. System Restore in Windows 7 creates a scheduled restore point only if no other restore points have been created in the last 7 days. System Restore in Windows Vista creates a checkpoint every 24 hours if no other restore points were created that day. System Restore in Windows XP creates a checkpoint every 24 hours of absolute time.

aa378910(VS.85).aspx

co jsem koukal, jsou i skripty přes wmi
http://www.sevenforums.com/tutorials/67114-system- restore-point-create-system-startup.html
nezkoušeno.

System Restore in Windows 7 creates a scheduled restore point only if no other restore points have been created in the last 7 days.

google translate. použij ten druhý odkaz, tudy cesta patrně nevede. jinak, k čemu to potřebuješ? w7 to řeší stínovou kopií, wxp ne. koukni na vlastnosti libovolné složky na céčku a vyber předcházející verze- uvidíš, že je tam toho hafo.

neni tam nic,bitivou kopii jsem asi znefunkcnil...

ta predchozi verze co je pod pravym tlacitkem funguje jen pokud funguje ta bitova kopie? a jak je asi velka ? po tom co me to sezralo 100GB sem tu zalohu smazal a zalohovani vypnul,nemam na to misto

...takze to mam zase zapnout? a koupit kvuli tomu extra disk(jak znam windows tak aspon 1TB...) ?

napadlo me reseni....ale nevim jak presne to udelat ...na plose mam "Create Restore point" po kliknuti na ikonu to udela bod obnovy, a me napadlo,aby se po spusteni pc zapla tahle "ikona" misto samotnyho vytvareni bodu obnovy a udelalo to onen bod...jenze jak to do toho "planovace uloh" mam nacpat ? a jak tomu dodam podminku ze "kdyz uz ten jeden bod z toho dne existuje,treba kvuli restartu pc,aby to neudelalo zbytecne dalsi" ?

/edit > a z toho vznika dalsi otazka...jak smazu ty nepotrebny body obnovy? treby ty,co jich je 5 s jednim datumem...