Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rychlost wifi propojení

Dobrý den, mám propojení Comtrend VR-3026e a Edimax EW-7318USg. Rychlost komunikace se nastavuje mezi 18 a 36 Mb/s. Při propojení kabelem dosahuji rychlosti 16/1 Mb/s, přes wifi jen 6/1 Mb/s. Stejnou rychlost wifi propojení jsem měl na připojení 8Mb/s přes Huawei EchoLife HG520i, kdy ale wifi komunikace byla trvale 100Mb/s. O2 poskytovatel připojení tvrdí, že je vše vpořádku, že přes wifi není nic zaručeno. Má pravdu, nebo mohu nějakým nastavením rychlost stahování zvýšit? Díky za posouzení popř. i radu, co nastavit - napadá mne např. explicitní uvedení MAC adresy, aby se nepřenášely cizí pakety.

Comtrend VR-3026e je až n-kový model, čili předpokládám teoretický režim 150mbit, prakticky to bývá tak 60mbit ~ 6mbyte/s.
oblíbený nešvar - 95% samoadminů nacpe do stolního pc nesmyslný usb wifi adaptér, který zbytečně ubírá šířku pásma pro ostatní domácí přenosná zařízení.
tys to ještě vytunil tím, že tvůj edimax umí jen normu 54g a nevyužije ani možnosti toho comtrendu.
buď to propoj drátem, nebo pokud ti kabel zásadně překáží, edimax vyhoď a pořiď něco s 802.11n
ale jak se bude chovat tvůj router pro více "g" a "n" zařízení najednou, to je ve hvězdách.