Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čo kúpiť? Nové PC či PS3?

Pekne popoludie, potrebujem od vas radu. Neviem sa rozhodnut ci by som si mal kupit nove PC do cca 550€ alebo PS3 za 280€. Moje terajsie PC je : AMD Athlon 64bit 6400BE 3.2Ghz, 4GB RAM Kingston DDR2 800mhz, ATi Sapphire HD4870 Toxic 1GB ... Ide mi najma o nove hry. Neviem ci mi terajsie PC postaci na hry ako BF3 , CoD MW3 a pod. Monitor mam 20 palcovy a rozlisenie nieco okolo 13xx. Neviem presne. A na PS3 vychadzaju dobre tituly ako NHL 11 a pod. Čo by ste mi poradili? Ďakujem.

PS3 končí, do několika měsíců tu bude PS4 (totéž v bledě modrém platí pro Xbox; tvé stávající PC je několikrát výkonnější než obě tyto konzole). Navíc IMHO bych do čehokoli od prasopsů Sony nešel. Pohřbili už tolik technologií, že jim nevěřím ani nos mezi šikmýma očima.

Pokud ti mohu doporučit, počkej do podzimu. Minimálně přijdou slevy, za 550 éček se dá pořídit už celkem dělo a do té doby zlevní současné komponenty, popř. vyjdou novější a výkonnější. Je nesmysl kupovat hardware "dopředu", zbytečně tím utrácíš peníze.

P.S.: NHL11 je stejné jako NHL10, to je stejné jako NHL09. A nemyslím si, že to je "dobrý titul" - jedná se o běžnou, nijak nevynikající, sportovní hru, jen s aktuálními sestavami hráčů.

reálně? Jaký je rozdíl mezi 8 nebo 15 měsíci? (7 měsíců :-)). Ale princip je stejný. PS3 je na konci svého životního cyklu, čeká ji osud PS1 a PS2, tj. levné konzoly pro děti, na kterou vycházejí (pokud vůbec) už jen blbosti.

Tak jako tak je PS3 ve srovnání s PC viditelně zastaralá a nevýkonná plečka (totéž platí o Xboxu). Nové konzole budou cca půl roku "drtiči" PC, ale po půl roce je PC doženou, a za rok budou výkonově zase dál.

Já bych doporučoval zůstat u PC, zjistit doporučené požadavky moderních her a podle toho si od někoho nechat složit kompa, s tím, že koupíš součátky, ne celou sestavu i s casem.
Podle toho, co máš za PC teď, tak by se na tom mělo dát rozjet CoD MW3, které bude mít stejné požadavky jako MW2, u her BF3 a podobně vyžadují lepší jádro, nejlépe 4x, takže to s tím AMD co máš teď těžko utáhneš.
Zjisti si, co všechno bys potřeboval vyměnit, kdybys vyměnil procesor na jádro 4x, slož to a máš funkčního kompa na moderní hry.

Počkej do podzimu až budou ty nový hry vycházet, teď to nemá cenu, všechny dnešní hry by ti měly jet jakš takš bez problémů. A i potom bych celý nový PC nekupoval... pokud bys chtěl opravdu utratit 550€ tak bych spíš zauvažoval o upgradu, nemá cenu kupovat nový disky, mechaniku skříň a zdroj pokud jsou v cajku. Zbyde ti tak víc peněz na komponenty který ti přidaj na herním výkonu.