Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nároky na Skype?

Mátina používá na svojem PC program Skype. Věčne si ale stěžuje, že jí to občas koktá a zvuk z protistrany vypadává.
Přitom píšou, že skype v pohodě jede i na 64k lince.

Připojení je 500/150 kbps. Sice je puštěn i P2P klient, ale s omezením na 350 kbps, takže 150 kbps download zůstane volných, tak samo i 150 kbps pro upload.
Tak jaktože to občas vypadává? Protistrana má net od Karnevalu 2Mbit..

Štveš mě, že se nesnažíš nic řešit sám a jen prudíš okolí. Dost bych se divil, kdyby sis uměl sám utřít pr*el.
Že máš P2P omezené na 350 vůbec nic neznamená, a to ani v případě, že máš linku garantovanou a stabilní. Záleží totiž hlavně na tom, jakým způsobem je to omezeno. Omezovače přímo v P2P klientech stojí za starou bačkoru! Rovněž to může způsobovat druhé PC v síti, a to tam ani nemusí nic extra běžet (stačí pokus nějaké aplikace o stažení updatu, načtení objemnější webové stránky apod.). Možností je velmi mnoho. [ideální by bylo sledovat skutečný tok dat na routeru]
Též není od věci si zkontrolovat systémové prostředky. Při telefonování Skypem otevřít taskmgr, seřadit si procesy dle vytížení CPU a zírat! Pokud se výpadek projeví v okamžiku, kdy CPU dosáhne sta procent, jsi doma.

P*del si utírám sám asi od osmi let :-)
Snažím se problémy řešit sám, ale často mi příjde jako jednodušší poptat se ostatních.
Já sám s tím jsem tak trošku bezradný. Dostatečná šířka pásma pro Skype - tu mám. Těch 150 kbps by mělo stačit. Třeba net radio 128 kbps i v takovém zatížení (P2P+Skype) jde naprosto bez závad (pokud teda zase nemaj výpadky provozovatelé toho rádia)..
A k výpadkům na Skype dochází nepravidelně. Třeba já na svém PC nebrowsám ani nestahuji a mamce to 3x do minuty vypadne. Pak je hodina klid a jede to naprosto OK a můžu i já i ona na svém PC ještě prohlížet WWW stránky a přijímat soubory přes Skype paralelně s probíhajícím hovorem a k tomu ještě stahovat na P2P s rychlostí 350k.
Kdyby oba účastnici neměli veřejnou IP tak bych si řekl je to tím - supernody nemají dostatečnou konektivitu.