Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po zapnutí pc se nic neděje/monitor no signal

Dobrý den,

mám už nervy v koncích a tak se ptám Vás lidí, kteří počítačům asi rozumí víc, jestli neznáte jakýkoli druh pomoci pro můj problém.

Podrobnosti
-asi před týdnem sem měnil obyčejný 35Ow původní zdroj na 500W fortron blue stormII(vše by mělo být zapojeno ok, když to šlapalo)
-pc běželo pár dní jak mělo a nijak nepadalo
-nyní ale! po zapnutí pc se rozjede vše(alespoň to tak vypadá)myslím tím větráky na všech komponentech, optická mechanika bliká, HDD slyším pracovat tak 5s po zapnutí
-GK:9800GT od GeForce
---problém!
-monitor,který je v pořádku ani nepřejde ze stand by na normální chod
-myš, která svítila i když byl počítač vypnutý ani neblikne
-nebliká ani ta kontrolka u síťáku
-když sem zkusil dát nabít mp3 tak to nabíjelo
-pro vypnutí pc musím čudl držet

Vážně nevím co se s tím mohlo stát prosím o jakoukoliv pomoc/radu

Předem díky

Kartu zkusit vyndat, vyfoukat slot, zároveň vyčistit chladič, vrátit zpět, dbát na správné "doklapnutí" do slotu a zapojit 6pin - přídavné napájení.
Jinak kartu zkusit v jiném PC.
( to je tak první, čím začít)

Tak sem rozjel pc na původním zdroji. V celku bez problémů. Vše šlape - zprávu píšu z něj, ale může být problém v zapojení toho nového zdroje, nebo je vadný-reklamace? Zapojoval sem to takto: Klasicky atx do desky, 2xs-ata(hdd, optika), 6pin na Gk + ta čtyřdrátová věc žlutýxčerný v levém horním rohu desky. stejně sem to udělal i u toho fortronu, ale nenabíhalo to :( zkusím ho ještě zapojit znovu a uvidím

Může být vadnej, takový věci se stávají. Když to se starým šlape a s novým ne (když před tím pár dní jel), tak je to snad vcelku jasný, kde je zakopanej pes.
Pro jistotu můžeš ten zdroj zkusit ještě v jiným PC a pokud i tam nepojede, tak reklamace.

Takže myslíš, že má vadnou jednu větev (nejspíš atx) a proto to nenabíhá tak jak by mělo? Můžu ho ještě asi vrátit. Nemám ho ani 14 dní, ale i tak to poštovné navíc mě štve + při zátěži to bude zase nestabilní.

Napiš do eshopu, kde jsi to koupil. Pokud bys jim poslal zpět vadný zdroj bezdůvodně ve 14 denní lhůtě, asi by ti peníze jen tak nevrátili. Tudíž to pošli zpět jako reklamaci a dohodni se s nimi na nákladech za poštovný.