Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wi-Fi

Medzi AP a klientom je vzdialenost priblizne 800 metrov. Asi v polovici trasy sa nachadza strom, ktoreho koruna tieni priamej viditelnosti na AP. Bude to mat dajaky vplyv na kvalitu signalu?

Tajemstvím zůstává, co je to za strom, jak je mohutně olistěn/ojehličen a jak je velký. Když triedrem od zákazníka nevidím anténu AP, nebude to chodit nebo budou takové výpadky, že to nemůžu zákazníkům nabídnout. Ale WiFI je trošku magie a chodit by to mohlo. Jediné, co můžu bez pohledu triedrem doporučit, je: Vyzkoušej to. Za deště, nebo když bude strom zasypán mokrým sněhem, to však fungovat nemusí.

Jestli tam ta díra zvostane a nezaroste, mohlo by to chodit - ale stejně se to musí vyzkoušet*). V zimě tam sice nebude listí, ale musíš doufat, že na té větvi nebude držet sníh (dá se ale oklepat :))). Horší bude, když to zaroste (a za deště + větru). Pak jedině dolaďovat signál tou pilou.

*) Já než WiFi zákazníkům namontuju, pošlu nejprve průzkumníka z triedrem. Když průzkumník hlásí, že je AP vidět, následuje měřič s laptopem a měřící anténou na bidle. Když i tento pracovník důstojně pokýve plnovousem, může se jít montovat a uzavřít smlouva. Jiný postup vede ke zbytečným a těžko řešitelným problémům.

No jasne, chytim pilu, a odfajcim tie konare, co zavadzaju k vyhladu. Snad to pomoze, a mozem spokojne konektovat. Zeleny na netrapia - vsak strom dorastie tak ci tak, a potom ho zase opilim, vsak nech je sranda....... :)

Pokud je to jen malej strom a nebrani ti vetev tak by ses mel spojit, otestovano s uni-24 a pixlou od solvexu a kouskem 2,5prurez dratu, chodi bez problemu na obe strany pokud nezafouka vitr.
Pri snehu nebo desti se jen prenos dat snizil ale nerozpojil .
Pokud je to nakej obrostlej strom, moznost spojeni muze byt i nulova.