Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem router ASUS WL520G a IP adresy

Zdravím,
slušně jsem si nastavil router ASUS 500G prem.V2, všechno fungovalo tak jak má až jednoho dne - pic - internet nefunguje... trochu jsem s tím laboroval a nakonec sem si řekl, že to dám všechno znova - vyrestartoval jsem do DEFAULTu a co nechápu - v továrním nastavení přes něj ten internet nejde, automaticky se IP adresy asi nenačtou (PROČ?) - se starym routerem vše v pořádku, tady "jsem špatně nastavil DHCP a IP adresu"...

můj IP CONFIG 192.168.1.3, maska podsítě 255.255.255.0, brána 192.168.1.1

růčo to ale nikam vepsat nejde.... maska podsítě je neplatná adresa nebo mi to píše 192.168.1.3 je neplatná adresa....
takže... jak z toho ven? Proč vůbec router nefachá v defaultu? Nějaký help?

přesně tento router jsem měl, nechtěl se do defaultu resetovat pokud měl připojeno nějaké zařízení, nechtěl pak ukládat změny.
odpoj mu všechny kabely a zresetuj.
pak připoj pc, zkontroluj že dostaneš dhcp adresu (statická 192.168.1.3 bude stačit taky).
vlez do nastavení, pošteluj si co chceš.