Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Montáž nového PC - po zapnutí se jenom hne větrák od chladiče

Dobrý den, vyskytl se mi problém při montáži nového PC. Jde o sestavu s prkne Gigabyte P55-USB3, CPU Intel Core i5-760, grafickou kartou MSI R6850 Cyclone 1GD5, RAM od Kingstonu (8Gb), chladič CPU Arctic cooling Freezer 7 PRO Rev.2 a zdroj ATX 550W.

Po celkové montáži (prozatím bez HDD) se mi vyskytl problém: po zapnutí se jenom hne větrák od chladiče CPU (po postrčení se roztočí - možná nízké napětí nevím). Hlavní problém je, že se nic jiného nestane, pouze začne "hvízdat" bedna a na prně se rozsvítí nějaké diody.
CPU jinak hřeje a větrák na grafárně se točí.

Nevíte v čem může být chyba?? Zda je to nízkým výkonem zdroje či vadou ať už na základní desce nebo kdekoliv jinde....

Předem díky za rady a náměty :-) Možná to je jenom má blbost.
Změna předmětu, původně: Montáž nového PC (LaKr) (Kráťa)

Zkontrolovat - zapojení napájecích konektorů (na desce i na grafice), správné usazení desky (nedotýká se spodek desky plechu?), Zkusit jen jeden modul ram, případně prohodit, světelná a zvuková indikace zcela jistě něco znamená - není o tom zmínka v manuálu?, odpojit všechna zařízení, nechat jen cpu, gk, zdroj a ram.

Zapojení napájecí kabelů jsem prověřoval. Vlastně jsem tu desku měl asi dvakrát celou venku a znova jsem jí zapojoval, tak snad by se to neopakovalo. Deska se snad nedotýka, myslim, že sedí dobře na všech 8mi výstupcích. Jeden modul ram jsem nezkoušel...to mě nenapadlo. Zkoušel jsem to i úplně běz ničeho, pouze CPU a výsledek stále stejný (mechaniky ani HDD jsem nezapojoval prozatím vůbec). Zmínka v manuálu k základní desce je pouze k diodám a nic konkétního tam nepíšou, že by to mělo signalizovat nějaký problém se špatným zapojením - pouze o tom když už pc naběhne (a to se mě nestalo).

Nejdříve jsem si myslel, že problém je u zdroje, protože to byl už starší typ a chyběl mu jeden konetor na 12V. Po výměně a správném zapojení obou těchto konektrů problém setrvává.

co tam máš za zdroj (značka, typ)? Je nový, nebo starý?

Na stole se to PC rozjede? Máš zapojeny všechny napájecí konektory na desce? Větrák z chladiče CPU je zapojen do správného konektoru, který je označen CPU_FAN?

Původní boxovaný chladič jsi zkoušel?

Zdroj je nový GreenPower AX550-60APN. Zkoušel jsem tam starší, ale už jak sem psal - chyběl tam jeden konektor na 12V do desky. V návodu desky doporučovali mít tento konektor zapojený, proto jsem pořídil nový. Napájecí kabely na desce snad máme zapojené všechny, nenašel jsem tam žádnou další.
Ano větrák je zapojen do CPU_FAN. Původní chladič jsem nezkoušel.
Myslíš na stole jako když to není upevněno v casu? tak to jsem taky nezkoušel.

Já si stejně myslím, že to že se ten větrák netočí je až důsledek toho proč to hvízdá, protože když do něj strčím tak se rozjede, ale nejsem si jistej

Sestav to na stole, ať vyloučíš špatnou montáž v bedně. Přesvědčení nestačí, je třeba mít jistotu.
Namontuj to s jednou pamětí, procesorem, grafikou a dej boxovaný chladič, je možný, že deska hlídá otáčky ventilátoru a pokud jsou nízký, tak se nerozjede.