Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Extremne pomala instalace Win7

Ahoj

Při čistý instalaci "sedmiček" je načítání jednotlivých intervalů instalačního programu kolem 15 minut. Snažil jsme se něco vygooglit ale na všech IT forech se mluvi jazykem ktery neovladam, jediné kloudné na co jsem přišel bylo vypnout flopy driver v biosu kterou mam stejně vyplou :).

HW problem to na 99% nebude protoze pocitac jinak jede nomalne bez problemu.
Okna sou original.
Změna kategorie, původně: Software. Windows jsou operační systém. (karel)

Zkus přepálít to instalační dvd.
Taky místo HDD zkus přehodit mechaniku. Pokud máš nastavený režim AHCI tak sem se setkal s tím že mechaniky LG dost stávkovaly -cca model před rokem.
Zjisti jestli nemáš mechaniku strčenou do konektoru sata 6gb nebo do konektoru přídavného řadiče-ten bývá uřčený jen pro disky a může tohle způsobovat.
V nejhorším /součástková nouze/ zkus přepnout režim AHCI na IDE.Ono zas takový rozdíl to není.

Zkus si udělat instalační flešku podle řady návodů a instalovat z flešky -rovnou dodávám moc spolehlivé to dle mých zkušeností není.

Pokud na tom počítači instalace "7" jede pomalu může být problém i v biosu nebo tak.

Taky místo HDD zkus přehodit mechaniku

jako napojit mechaniku tam kde byl hdd a hdd tam kde byla mechanika?

Pokud máš nastavený režim AHCI tak sem se setkal s tím že mechaniky LG dost stávkovaly -cca model před rokem.

Kde najdu jaky rezim mam nastaveny? Predpokladam ze nekde v biosu ale jak se ta polozka jmenuje :-[
nemam LG http://mechaniky.heureka.cz/samsung-sh-s223f/?gcli d=CKSi3quGrqkCFYUXzQodyX0AKA

Zjisti jestli nemáš mechaniku strčenou do konektoru sata 6gb nebo do konektoru přídavného řadiče-ten bývá uřčený jen pro disky a může tohle způsobovat

Ja bohuzel nepoznam rozdil mezi sata konektorama mam tam 4 zdiřky u sebe vsechny maj stejnou barvu, desku mam tudle http://cz.msi.com/product/mb/G31M3-F--FSB-1600-.ht ml#?div=Manual

Pokud na tom počítači instalace "7" jede pomalu může být problém i v biosu nebo tak.

Takze jako poslední možnost mam ze stranek vyrobce stahnout jinej BIOS a nabootovat ho?

Prostě zkus jestli to není mechanikou. Takže z toho druhého počítače si půjčíš mechaniku a zapojíš ji místo té svojí.
To místo HDD sem myslel jak si psal žes strkal hdd do druhého počítače a pak to nebootovalo.

S tím ahci ide si nelam hlavu. Deska tyto možnosti podle všeho nemá.

Do updatu biosu se raději nepouštěj,díval sem se a u žádného výrobce nepsal nic o problému s windows 7. Napřed je stejně potřeba vyloučit jiné možnosti a mám dojem že flesh by v tvém případě byl pobněkud riskantní.

Jak veliký tam máš HDD?