Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Formátovanie Floppy diskety

Mám problém s naformátovaním niektorých diskiet,klasickým spôsobom .Určite nie sú mechanicky poškodené.Pri vložení do externej mechaniky mi vypíše,že disketa nie je naformátovaná a systémmi ponúkne formátovanie ja ho spustím ,ale po pár sekundách mi vypíše hlášku,že disketu nie je možné naformátovať.
Existuje nejaký dostupný soft?Trochu som hľadal na nete,ale nejak som neuspel.
Mám OS XP SP3.

Bohuzial sa mylis. Diskety su poskodene. Bol to pomerne normalny jav, siel som na intrak, nahral veci z domu na disketu, vlozil do vacku v bunde a po 2h a vystupeni z vlaku mi hlasil system na intraku, ze disketa nie je naformatovana. V lepsom pripade (castejsie) sa mi ju naformatovat podarilo, v horsom pripade nie.
Btw kto v dnesnej dobe este preboha riesit diskety a preco?

Ked to nejde naformatovat tak je asi poskrabana stopa 0, na to staci zrnko prachu a skrabanec ktory ani okom nevidis.

Mozes skusit z DOSu (nie pod Windows !!!) prikaz
format A: /u
Musi to byt DOS (6.22 apod) pretoze vo Windows prikaz format tu disketu vobec neformatuje !!! ale len kontroluje (... a zapise filesystem). Preco, na to sa chod opytat Billa, lebo ja uz som sa dnes nad MS nasieral v inom threade dost, a uz mam z microsoftu dnes rozum uplne zastaveny :)

P.S> DOS mozes nabootovat napr. z diskety ktoru si vytvoris z bootdisk.htm, idealne je asi tahat startovaciu disketu Win98SE (to je najnovsi DOS7 ci kolko)
...daj vediet ci to pomohlo...

Este ak to je USB disketovka tak musi tvoj BIOS podporovat USB legacy support (a povoleny v BIOSe) inac sa na tu disketovku z DOSu nedostanes.

Ak by si mal s tym DOSom problem mozes skusit pod Windows utilitku napr. format144 (nasiel som prave googlom) http://www.dodownload.com/system/file+disk/format1 44.html

Unconditionally formats a standard 1.44MB floppy disk in drive A:. Windows XP has a problem formatting demagnetized or corrupt diskettes: its format function only checks for diskette to be readable, and does not perform actual formatting if it is not. Format144 is a simple command-line tool that formats disktettes to the most common standard. Source code is realeased under the GNU GPL for study and improvement.

V niektorych threadoch som videl ze sa niekomu podarilo sformatovat demagnetizovanu disketu aj nejakymi standardnymi nastrojmi v XP, ale nepisali jak konkretne. Normalne by to v XP nemalo ist. Lebo MS.

Ono je to ještě trochu tragičtější. Každá mechanika má geometrii hlav nastavenu poněkud jinak. Pak se stává (a zažívám to v rachotě /technologické výstupy pro některé NC mašiny/ velmi často), že floppyna naformátovaná na jednom stroji je nečitelná na stroji druhém. S tím nenaděláš nic. Prostě propadlo dějin.