Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem defragmentace exter. HDD

dobry den
mam terovej externi hdd a uz sem ho jaksi zaplnil...
zadne upravy se na nem delat nebudou takze bych ho rad poprve a naposled projel nejakym programem aby mi bezel rychleji
jenze nvm jaky program by byl na to vhodny

mam terovej externi hdd a uz sem ho jaksi zaplnil...

obecně aplikace vyžadují 10% volného místa

defragmentace se ti vyplatí, pokud jsou na disku menší soubory fragmentované na mnoho dílků, tam můžeš zaznamenat jisté zpomalení. Příklad: v XNView si otevřeš fragmentovanou složku s 20 000 obrázky. XN to potrvá dýl než vygeneruje náhled všech obrázků (pokud se nejedná o obrázek s náhleden uvnitř, i když i ten může být fragmentován).

defragmentace se ti nevyplatí (nepoznáš rozdíl) pokud jsou na disku gigový filmy: vem si takový film rozdělený na tři fragmenty. Player si video přednačítává do paměti a dva přesuny na disku vůbec nezaznamenáš.

kdy je dobré defragmentovat? Mě se zafragmentoval disk přesunem cca 80ti giga ze síťového pc na můj disk, z disku na disk už to není tak hrozný. občas projet systém (u w7 automatizováno), ale nevyplatí se defragovat kešku IE- tam jsou data na odstřel a ie ukládá na rychlost (hodně fragmentuje) ne na krásu. řešením je omezit velikost kešky.

pokud máš míň jak 10% volného místa použij Contig ze sysinternals. je to aplikace v příkazovém řádku. Pokud bys chtěl grafické rozhraní, ke contigu nakopíruj Power Defragmenter GUI. v rámci rychlosti bych defragmentoval jen složky s drobnými soubory, popřípadě hodně fragmentované soubory .

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb 897428
http://www.slunecnice.cz/sw/power-defragmenter-gui /