Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu, jaký notebook MSI nebo HP

Potřebuji si koupit nový notebook čistě pro domácí použití s operačním systémem.Teď mi pomalu odchází HP Pavilion dv5. Můžete mi poradit který je v tomto směru lepší, nebo co jiného by jste mi v této cenové kategorii poradili ? Strop mám někde kolem 11000kč. Co bych rád, jsou Win 7 RAM 4G a HDD 500GB. Díky moc Vám všem za radu.

MSI CX623-052CZ http://www.mironet.cz/msi-cx623052cz--156quot--int el-p6100-2ghz--4gb--500gb--nvidia-gf310m-1gb--dvdr w---wifi---w7hp64-cz+dp113764/

HP PROBOOK 4525S http://www.mironet.cz/hp-probook-4525s--156quot-le d-amd-turion-ii-p560-25ghz--4gb-500gb--ati-hd5470- 512mb--dvdrw--bt--w7hp64brasna+dp118446/

Co myslíš tím "pro domácí použití" ("na takové to domácí žvýkání")? Bude ležet na stole (nároky na konstrukci asi nemáš, nakonec vzhledem k ceně...), co na něm toužíš ponejvíce dělat (office, net nebo i něco náročnějšího)? Atp.

Nicméně, pokud z těch dvou zmíněných (a jiné booky by na světě neexistovaly), určitě 4525s (pro někoho může být plus matný display).

Prostě jen doma pro internet. Mám pro něj své pevné místo a jen maximálně ho jednou za měsíc provětrám venku v brašně. Nic náročného na něm hodlat nedělám jen klasiku pro doma. Jasně, že může být i něco jiného co se týče značky. Ještě bych rád na něm hlavně samostatnou numerickou klávesnici. Ten HP se mi zamlouvá jen se říká, že rád ve spojení s AMD topí, tak nevím. Ještě jsem našel jinak tento http://www.alza.cz/dell-inspiron-n5010-cerveny-d24 2064.htm?kampan=zbozi.cz

Pro někoho domácí použití zahrnuje i hraní her. Pokud hrát nehodláš, tak ten DELL by byla nejlepší volba, hlavně kvůli záruce a servisu, jinak má ze všech uvedených nejslabší grafiku (tedy pro hry).
Na internet vyhoví všechny, takže se rozhoduj podle ostatních parametrů, což bych ve tvým případě viděl na klávesnici, displej (lesklý/matný) a v neposlední řadě počet a taky umístnění různých konektorů. Málo USB se může ukázat jako těžká nevýhoda a nevhodně umístěný konektory taky naserou, když třeba napájecí konektor čučí z notebooku směrem doprava, tedy tam, kde má většina lidí umístěnou myš.

S hrami určitě nepočítám když tak něco vážně jen nějakou tu blbost a nic náročného na tom mám PC. Nevím, jaký je přesně viditelný rozdíl mezi lesklým a matným displejem, ale teď mám lesklý. Co se týče konektorů tak hlavní je USB a HDMI a zbytek zase nějak přežiju. Teď mám napájení z boku a nikdy mi nevadilo a myš mám stejně bezdrátovou. Jen mi chybí USB3 ale na tom svět nestojí. Ještě plus je pro mne záruka a servis, ale jde i o spolehlivost.

Lesklý displej - líbivější barvy, kontrastnější, ale dost odráží okolí, záleží na osvětlení, takže často na něm vidíš i to, co nechceš. Ale spousta lidí si zvykne.
Matný displej - podání barev se může zdát horší, ale neleskne se, tedy není na něm takový to hladký plexisklo. Hlavně se v něm nic neodráží, takže je všechno krásně vidět.

Je to subjektivní, já mám raději matný displeje.

Pokud chceš záruku a dobrej servis, kup Dell.

s tým musím len súhlasiť,dnešné MSI môže konkurovať kvalitou tak zhruba Aceru a jeho sérii eMachines alebo v Tesco predávanému Flexiu,dizajnovo sú to obvykle vymakané vecičky,ale kvalita je bohužial velmi nízka,už to nieje ten Microstar International made in Taiwan z pred pár rokov,ktorý vydržal skoro všetko,dnes je to už samodeštruujúci čínsky priemer a obsadzuje kvalitatívne priečky,ktoré volakedy držali pevne v rukách obávané značky PCChips,Man-Li and co.

Jde o to, jaká AMD platforma je v notesu implementována. Netroufám si soudit, zda víc topí Intel či AMD, výkon na watt TDP jde určitě ku prospěchu Intelu. Technologie Neo2 ale není vůbec špatná, a co se týká výkonu versus sporák, sáhnul bych po ní raději, než po Intelu. Mobilní Athlony a Phenomy jsou sice poněkud topivější, za ty prachy se ale oko přivřít doporučuje. Osobně AMD platformu v notesech miluju (výborná správa napájení, nízká cena).