Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční internetový kabel

Dobrý den. Mám jen malý problém. Jde o to že mám modem z do kterého je zapojen switch, a jeden PC. Do switche jsou pak zapojeny 3 PC. Jde o to že ten kabel co je zapojen přímo do modemu používám na svůj PC. Jenže jsem tu nedávno řešil že se mi rozbil monitor tak čekám než mi přijde nový. No tak jsem chtěl zapojit do mého mininotebooku internetový kabel co vede do toho modemu jenomže ho notebook nijak nerozpoznal. Když jsem do notebooku zapojil kabel co vede do switche tak vše šlo. Chci se jen zeptat čím to může být a zda se to dá nějak vyřešit. Opravdu ale není nutné to nějak rozvíjet jako nějaké velké instalace a opravy. Jde tu jen o 3 dny než mi přijde monitor. Předem děkuji za odpověď.

No takle. Když jsem měl ten PC ještě funkční tak stačilo jen nainstalovat LAN driver a vše fungovalo bez problému. Teď když zapojím ten notebook do kabelu přes switch tak to taky jde stejně. Ale pokud notebook zapojím do kabelu v modemu tak to nereaguje. Nevím co myslíte řekněte mi co mám hledat a já vám to napíšu.

Modem má 2 LAN porty. Oprava, modem bude zrejme router, takže router má 2 LAN porty, LAN1, LAN2.

LAN1 vede do PC, LAN2 vede do switche.

Skúsil si prehodit navzajom kable na porty LAN1 a LAN2 ? Co to urobi ?