Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sireni SPAMu - Dopustil jsem se něčeho nezákonného?

Dobry den!
Prosim Vas,denne mi chodi mailem spousta reklam a spamu,na ktere nijak nereaguji,ale smazu a dal uz nejak neresim...

Nedavno mi ale prisel "spam"-mail(konkretne z nejakyho warezu!),kde nebyli mailove adresy "skryty",tudiz jsem je vsechny "videl",skopiroval a poslal se svym obsahem,ve kterym stalo,ze nabizim praci za klikani na reklamy...V puvodnim mailu nebylo nic o tom,abych s mailovymi adresama nejak nakladal(tim se nechci obhajovat).
Po par hodinach mi prisel mail od nejakyho pana,ktery mi napsal,ze muj mail preposlal na doreseni ÚOOÚ(priznavam,ze nevim co je to za urad) a prej mi hrozi pokuta az do vysky 1,5miliona korun.

Proto se chci zeptat,jestli jsem se fakt neceho nelegalniho,nebo-li nezakonýho dopustil..
Změna předmětu, původně: Sireni SPAM-u? (LaKr) (Kráťa)

kdes ty adresy ukrad nebo získal je celkem fuk.

a poslal se svym obsahem

takže's to vědomně udělal - rozumíš vůbec tomu postoji? mohl's ty adresy nechat být, nikdo tě k ničemu nenutil, přesto jsi odeslal hromadný mail..

ve kterym stalo,ze nabizim praci za klikani na reklamy..

..z povahy mailu jde zjevně o spam, to by nepochopil jen retard.
já rozesílače hromadných mailů i spamery s jejich debilními nabídkami považuju za prasata.

doufám že uooz si na tebe najde čas, pak napiš jak jsi dopad.

Ja jako první posílam:

Dobrý den,

dnes naše společnost obrdžela vaši obchodní nabídku. Rád bych vás upozornil, že tuto nabídku si nikdo z naší společnosti neobjednal a v případě, že bychom z vaší společnosti podobnou nabídku znovu obrdželi, budeme postupovat právní cestou podle zákona 138/2002 Sb. o regulaci reklamy, neboď tato nabídka je naprosto jednoznačně nevyžádanou poštou.

Zatím jsem druhý krok podnikat nemusel.

No ukradl si seznam adres a chtěl si něco přihrát na svůj píseček aby ti dělali koně a klikali za tebe.

Myslím že ti nehrozí nic pokud si ovšem nebudeš zahrávat dál a obšťastnovat další lidi tímto způsobem.Čili pokud stížností nebude víc.

Tři možnosti:
- chlapík nic neposlal a dělal jen bububu, z čehož by ses měl poučit
- chlapík poslal a úřad ti dá varování, prozatím vyvázneš
- chlapík poslal, úřad ti napaří nějakej trest, nejspíš pokutu