Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čtečka karet nefunkční pod OS Windows

Dobrý den,
koupil jsem si interní čtečku karet značky Apacer, model AE700. Připojil jsem k poslednímu volnému USB na desce a zapnul počítač. Čtečka má dvě kontrolky- červenou pro běh a zelenou pro připojení karty. Výrobce uvádí kompatibilitu Windows 98+ (včetně 7- bez ovladačů). Pokud do čtečky připojím kartu ve Windows, zelená se nerozsvítí a nic se nestane, ve správci zařízení svítí výkřičník (po rebootu již nesvítí, ale chování stejné). Pod live linuxem ale čtečka bezchybně funguje, čte karty, zapisuje. Ovladače mám nainstalované z webů výrobců.
Pokud připojím do čtečky kartu v průběhu zapínájní počítače, tak svítí zelená a v průběhu načítání Windows zhasne.

(Vložil jsem do hardware, přestože je jedná evidentně o SW.)

Co mám zkusit? Zatím jdu přeinstalovat ovladače.

výrobca udáva kompatibilitu výlučne maximálne pre win vista,táto čítačka obsahuje zastaralý mikrokontrolér Alcor AU6375 alebo staršiu revíziu AU6370,ktorý má známe problémy pod vista sp1 a vyššie,výrobca tohto kontroléra poskytuje firmware,ktorý je kompatibilný len s win9x a winME/2000 a podpora tohto kontroléra pre nové systémy či už v podobe upgrade firmwaru alebo dodatkových ovládačov pre nové OS nieje zatial výrobcom plánovaná-ovládače sú len pre win98SE/ME/WXP/vista bez SP,na vista SP1 a vyššie nefungujú,pokial Apacer nemá pre túto čítačku vlastnú podporu,z osobnej skúsenosti doporučujem jej výmenu za niečo iné,čítačka s týmto zastaralým kontrolérom pod novými windows nefunguje korektne-spôsobuje stratu dát,mrznutie a pády systému,pokial je v čítačke karta alebo nefunguje vôbec,t.j.systém ju nedeteguje alebo je detegovaná ako unknown usb device a kvôli absencii driverov zostáva nepoužitelná a po novom štarte pc je obvykle systémom úplne ignorovaná jej prítomnosť.....doporučuje kúpiť nejakú s kontrolérom Mysom Century,Oxford,LSI,Ricoh,Genesys Logic,ENE,Texas Instruments a podobné

Jinak řečeno pod Windows 7 fungovat nebude? Potom nechápu nápis a logo na krabici informující o kompatibilitě s Windows 7. Tak to mě výrobce solidně vytočil, budu muset zase rozdělat půl počítače (jinak tam narvat nejde, mám plno), odnesu ji zpátky do CZC a objednám jinou.