Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem deformacia textovej upravy vo Worde

Dobrý deň.

Vyskytol sa mi zaujimavy problem. Písal som wo worde 2003 vyše 60.stranovu pracu. Išlo o klasicky text porozdelovany na kapitoly a ppodkapitoly a spolu obsahoval 12 obrazkov a nejake tabulky asi na 4.strany. Všetko som si upravil a uložil do konečnej podoby na plochu a zaroven aj na USB-kluč.
Akonahle som si tento subor preniesol do ineho počitača s wordom 2010 a otvoril v nom texty, obrazky grafy boli zrazu posunute. Okraje sa sice zachovali ale rozloženie textov, obrazkov na jednotlivych stranach nie. Toto iste sa mi stalo aj ked som tento subor daval priamo z plochy počitača (v ktorom bol subor vytvoreny a pred vložením prilohy vyzeral bezchybne)a otvoril si ho ako vloženu prilohu priamo vo worde 2003.
Kde nastal prosim problem, čim to môže byť spôsobene ? Ďakujem

Problem je v pouzite tiskarne. Word formatuje text podle aktualni tiskarny - jeji okraje, velikost stranky apod. urcuji, co se ti na stranku vejde.
Pokud to preneses jinam a je tam jina tiskarna, rozhodi se ti to.

Pokud chces format zachovat, musis vkladat konce stranek s nejakou malou rezervou a nespolehat se na automaticke formatovani.

Nebo, jak uz ti bylo porazeno musis text ulozit ve formatu pro tisk - napr. PDF