Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Program na zisťovanie novších Ovládačov.

Ahoj od kedy ste mi to v poradna.net poradili ako preinštalovať windows tak som už pár krát preinštalovával a teraz potrebujem ďalšiu radu. Neviete o nejakom Free programe ktorý by detekoval zastaralé ovladače na hardware. Respektíve ich aj stiahol a nainštaloval našiel som tri ale tie sú planéné. A ručne neviem dané aktualizácie nájsť. Vraj zastaralosť ovládačov spôsobí že hardware ide pomalšie než by mal.

Nechcem aby ma zasa zablokovali že riešim problém v jednom sensione. Ale odkedy som aktualizoval ovládače na notebooku k sieťovke zaznamenal som menšie zrýchlenie pripojenia. A teraz by som chcel aktualizovať ovládače aj na PC. Reinštaloval som Windows ale odkedy som ho reinštaloval windows nebeží ako má. Pred tým som si na ňom v pohode zahral aj Warcraft III obe diely a teraz mi tam seká aj slabí Stronghold. Pre toto chcem aktualizovať ovládače. Od preinštalovania všetky programi idú pomalšie. PS:Ak porušujem pravidlá tak sa ospravedlňujem,ak treba založím nový sension.

Bolo by fajn ujasnit si pojmy a dojmy.
Prva vec je, ze ak mas funkcny system tak ziadne nove ovladace nepotrebujes, naopak casto si ho zbytocne rozvrzas.
Ty pises, ze mas system "nefunkcny", ok v tom pripade to treba riesit, ale nie pochabo a hned tvrdenim, ze to vyriesia ovladace.
Ak mas problem vo vseobecnosti s rychlostou tak treba spravit nejake synteticky benchmarky na procesor, pamate, grafiku a disk. V pripade anomalii to zacat riesit. Este predtym treba pozriet spravcu zariadeni, ci su naozaj vsetky ovladace instalovane a nikde nie je ziaden otaznik, ci vykricnik.
Ak mas problem v hrach, najme ak je to len v niktorych tak naozaj mozu pomoct novsie ovladace, tie zozenies na stranke vyrobcu grafiky, v podstate mas bud Nvidiu alebo Ati chipset, takze mozes ist rovno na ich stranky a stiahnut spravny ovladac.

Vraj zastaralosť ovládačov spôsobí že hardware ide pomalšie než by mal.

A toto je samozrejme znacne prekrutene skoro az nepravdive. Plati to len v pripade ovladacov grafiky, kde ti novsie ovladace pridaju par percent vykonu, v pripade konkretnych hier mozu dokonca odstranovat rozne bugy a zakysy. Inak je to blbost.

HDD-WDC WD400BB-00JHC0
Grafická-NVIDIA GeForce2 MX/MX400

Bohužiaľ neviem násť patričný ovládač po príchode na stránku GeForce som zadal parametri a nenašlo žiaden nový ovládačť tak neviem. Dokonca v poslednej kolonke MX400 ani nebolo a tak neviem. V zohnavaní ovládačov som laik.
Neviete o nejakom programe ktorý by odomňa nechcel 40 dolárov za aktiváciu a bol len čisto free?

Program som už stiahol a nainštaloval.
Základná doska IBM IBM 5526071
Procesor Intel Pentium III E,728 Mhz.
Pole Hodnota
Počítač
Operačný systém Microsoft Windows XP Home Edition
Servisný balík OS Service Pack 3
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
Názov počítača QFREE-089BDA
Meno užívateľa QFREE

Základná doska
Typ procesora Intel Pentium IIIE, 728 MHz (5.5 x 132)
Názov základnej dosky IBM 5526071
Čipová sada zákl.dosky VIA VT82C694X Apollo Pro133A
Systém.pamäť 256 MB (PC133 SDRAM)
Typ BIOS-u IBM (07/11/02)
Komunikačný port (COM a LPT) Komunikační port (COM1)
Komunikačný port (COM a LPT) Komunikační port (COM2)
Komunikačný port (COM a LPT) LGE Bluetooth TransPort (COM6)
Komunikačný port (COM a LPT) Port ECP tiskárny (LPT1)

Zobrazenie
Grafická karta NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 (32 MB)
3D-akcelerátor nVIDIA GeForce2 MX/MX 400
Monitor Siemens 70 kHz Monitor (YECP239887)

Multimédiá
Zvuková karta ESS Technology Allegro-1.COMM AudioDrive

Nosiče dát
Radič IDE Řadič VIA rozhraní IDE ke sběrnici PCI v režimu Bus Master
Disket.jednotka Disketová jednotka
Disková jednotka WDC WD400BB-00JHC0 (37 GB, IDE)
Disková jednotka USB DISK 2.0 USB Device (3 GB, USB)
Optická jednotka HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B (DVD+R9:4x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:16x, CD:40x/24x/40x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
Stav pevných diskov SMART OK

Oddiely
C: (FAT32) 19044 MB (12238 MB voľných)
D: (FAT32) 19091 MB (17575 MB voľných)
Celk.miesto 37.2 GB (29.1 GB voľných)

Vstupné zariadenia
Klávesnica Standard 101/102-Key or Microsoft Natural PS/2 Keyboard
Myš Myš kompatibilní s portem PS/2
Myš Myš standardu HID

Sieť
Sieťový adaptér CNet FAST200 PCI Fast Ethernet Adapter (192.168.1.3)
Modem LGE Virtual Modem

Periférie
Radič USB1 VIA VT83C572 PCI-USB Controller
USB-zariadenie Obecný rozbočovač USB
USB-zariadenie Velkokapacitní paměťové zařízení USB
USB-zariadenie Zařízení USB standardu HID

Čipová sada zákl.dosky VIA VT82C694X Apollo Pro133A
Systém.pamäť 256 MB (PC133 SDRAM)

tuto hrůzu ani nemá cenu křísit.
- máš tam otřesně málo paměti, která nestačí skoro na nic. přitom další 256MB modul už nekoupíš (možná bazar), a větší to nejspíš nevezme, mrkni do manálu k základní desce.
- základní driver chipsetu k tomu se jmenoval "via 4in1", později "via hyperion", vygoogli si to.

jestli jsi na tom pc měl nainstalováno něco jako "Intel (R) Graphic media akcelerátor drive", je to špatně. to je ovladač integrované grafiky v chipsetu intel, u tebe to nemá co dělat.

pokud je po tvých pokusech pc hodně pomalý, zkontroluj jestli řadič disku jede v dma módu, ne v pio.

Teraz zhanas len drivery v domnienke ze bude svet rychlejsi, ovsem co budes robit v pripade ak sa dozvies, ze sucastny hardware je silne zavisly na firmware co je prave vec, kde sa da vyzmykat vykon do najposlednejsieho bitu informacie.

Neviem anglicky nemôžete dať linky na príslušné ovládače? Neviem si ich stiahnúť zo stránok IBM. Ďalšia vec je že mne by stačilo keby som si mohol zahrať Wrcraft III oba diely. Vec je že som nehrla ešte porémiovú kampaň. A keď hru nainštalujem seká a na notebooku sa ni nespustí neviem prečo ale niektoré programy majú problém sa spustiť na notebooku.

Po tom, co si sa konecnce vymackol je zbytocne dalej cokolvek riesit.
256MB RAM na XP bolo malo este pred prichodom SP. Po instalacii SP3 hlasia spomalenie pc o generiacie mladsie od tvojho. Takze pokial nezvysis RAM je praca na takomto pc skor martyriom a od normalnej prace ma daleko.
Na ovladce preto zabudni a pokial nemas dalsiu pamat posli pc do dochodku.