Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přejmenování flashky

Dobrý den,
mám trošičku malicherný problém: nejde mi přejmenovat moje flashka ( jmenuje se jen "výměnný disk"). Když se pokusím ji nějak pojmenovat (pravým tlačítkem - vlastnosti - napíšu to do toho okénka - dám použít a - ok/pravám tlačítkem - přejmenovat), tak se nic nestane... když to zkusím znovu je tam jen prázdné okénko a jméno zůstává stejné? Co s tím? Je formátována na NTFS a je to 16GB Kingoston. Diky

pokud otevřu okno tentopočítače, název přejmenované flashky tam normálně vidím.
zatímco ve správci souborů - altap salamander ne :(

všechny moje flashky a sd karty mám doplněné o antivirovou ochranu, která funguje i jako poznávadlo flashky. tedy kromě toho že je na všech pc doma i v práci nastaven nodrivetypeautorun (0xff), každá flashka obsahuje vlastní autorun.inf -> ten jí přiřadí originální ikonu, případně ji může pojmenovat:

[autorun]
icon=\run\xporter.ico
label=moje flashka 16GB

icon ... windows mi u flashky ukáže její ikonu, takže ji mezi disky okamžitě vidím.
label ... pokud vyplním název jednotky v souboru autorun.inf, windows mu dají přednost před pojmenováním volume disku, a zobrazují ho.

adresář run se zásobou flashkových ikon i soubor autorun.inf mívám obyčejně skryté (ve správci souborů je stejně vidím).
pokud se ikona a název zobrazují, není flashka zavirovaná. jakmile je ale neuvidím, je na čase zkontrolovat velikost a obsah autorun.inf, a příbuzného upozornit, že má v pc třeba conficker :o)

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu, jak přejmenovat tovární název USB flash disku. Nejedná se mi pouze o změnu jména ve Windows (kde se změna docílí přejmenováním), ale aby se změnilo "tovární" jméno disku. Cílem je, aby se daný flash disk pod mnou zvoleným jménem zobrazoval i na jiných zařízeních, typicky Smart TV. Příklad: USB flash disk Kingston se ve Smart TV zobrazuje jako Data Traveller. Používám více flash disků různých značek a chtěl bych je od sebe jednodušeji rozeznat, než si u každého pamatovat i přesný tovární název. Předem děkuji za radu.

Názov zariadenia je často zapísaný v ROM pamäti flash, priamo v čipe...Niekde to zmeniť ide, niekde nie. Treba preflashovať firmware atď...
Ak s tým nemáš žiadne skúsenosti, nerob to - odrovnáš každú flashku na ktorú siahneš...