Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s odesílaním mailu

Systém elektronické pošty nemohl zprávu doručit, ale nehlásil žádný určitý důvod. Zkontrolujte adresu a zkuste zprávu znovu odeslat. Pokud se ji stále nepodaří doručit, obraťte se na správce systému.
<domena.cz #5.0.0 smtp;550 5.0.0 <info@domena.de>... Dial-Up IP address rejected>

Nemohu poslat mail na jednu adresu do nemecka. Pouzivam Exchange 2003, vlastni SMTP. Pripojeni IOL, pevna IP adresa.
Kde by mohl byt problem?

přesně tak. Taky jsem si psal sendmailovská pravidla aby mi rejectoval veškerou "dopravu" např. z *dsl* nebo *dial*. Dá se tak velmi efektivně bojovat se spamem, malwarem apod.

Bohužel to odsíráte vy, poloprofi uživatelé:-|

P.S.: jediné, co ti mohu doporučit, je vyvázání tvé IP adresy z DNS telekomu a zřízení MX a PTR záznamu pro nějakou "normální" doménu. bohužel takto neodfiltruješ blacklisty založené na seznamech IP adres z RIPE

edit: ještě můžeš použít (a nastavit) na Exchangi smtp.iol.cz jako smart-MTA host (ale pozor na autentikaci SMTP spojení)

tak teba by som za admina teda nechcel. ja dokonca nepouzivam ani sofistikovane filtre ala spamcop a pod pretoze im neverim a klienti nech si riesia spamy na urovni svojich stanic.
vzdy lepsie ked mi dojde denne 10 spamov ako keby mal filter zablokovat 1 dolezity mail (co sa sem tam bohuzial stava).
a zablokovat dsl stanice...to uz vobec neprichadza do uvahy.

znáš to - "nouze naučila Dalibora housti" :-) Až se ti stane, že na MTAčko ti bude chodit několik dní každou minutu 300 a více mailů, tak potom se můžeme bavit o vhodnosti nasazování filtrů. Tohle se třeba bayesem rozumně zpracovat (tj. za rozumné peníze v rozumném čase) fakticky nedá. Jediné, co bylo ještě možné, byl greylisting, ale tam už docela hrozilo, že se vyflákají všechny TCP sokety (a že jich mám nastavených dost)

BTW, součástí mých blacklistů byl i propracovaný systém whitelistů a možnost poslat mail se žádostí o odblokování - ideální to není, ale fungovalo to.

OT: bohužel se často stává, že "takyadmin" nastaví blacklisty a filtering, a pak neumí whitelistovat (tohle se mi už stalo několikrát). Ono je tak triviální si do M4 přidat direktivu na blacklist (samozřejmě opsanou někde z webu), ale napsat si vlastní sendmailovská pravidla neumí skoro nikdo 3-[:x:

Přitom je to tak jednoduché... stačí znát pořadní rulesetů a pochopit význam Levá a Pravá strana :-D