Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asus P8Z68 V PRO

Chcel by som si kúpiť zákl.dosku, len neviem ako to presne je s tým prepínaním medzi integrovanou a vlastnou grafickou kartou...
Ten virtu má totiž obmedzený počet podporovaných aplikací a hier..Na základe toho by som sa vás chcel spýtať, či by mi niekto nevedel poradiť,
či do tej doby bude možné manuálne prepínanie medzi tou integrovanou a vlastnou grafickou kartou.

Poradí mi niekto prosím ?

Z toho čo som z tej recenzie vyčítal, má ta Asus P8Z68 v recenzii strašne veľa negatív...A spoliehať sa na to ze v druhej verzii tieto chyby alebo prípadne inakšie nebudú, je ako spoliehať sa na časovú bombu či vybuchne :/
Očakával som od toho vyše, ale ako vydím tak pre stolové pc toto nemá žiadny zmysel...Maximálne pre notebooky

Ale to já si jen tak tipuju že v dalším čipsetu bude ten virtu vylepšený o úplné vypínání externí grafické karty aby to fakt šetřilo energii. Jinak je to dle mě k ničemu, energii to skoro nešetří.

Co se týká integrovanén grafické karty tak ta je odpojená pokud si tam dáš normální grafiku. Takže nebrzdí. Samozřejmě pokud teda nezapneš to virtu...

Nějak nevím o co ti přesně jde. Pokud chceš novou desku a taktovat procesory s K ber Z68.
Pokud chceš ušetřit, nebudeš taktovat kup desku se H68 a procesor zamčený čili BEZ K.

Ide mi o taktovanie,pc hry, video ...Chcem si totiž kúpiť procesor i7 2600k lenže zo zakl. som není stále rozhodnutý...

Z tohoto čo si mi tu napísal ťa musím trochu poopraviť...Totiž ked tam dám normálnu grafiku, tak ešte není zaručené, že tá integrovaná bude vypnutá.To záleží od toho, či ten daný program,aplikácia či čokoľvek iné má podporu na ten VirtuLucid.
Ak nemá, tak integrovaná karta ostane zapnutá zároveň aj s tou vlastnou a tým dôjde k zbytočnej strate výkonu.

Ak sa z tohoto v niečom mýlim, tak ma prosím poopravte.

Ďakujem

Mylis sa v tom ze ak sa ten virtu-nezmysel da vypnut napr. v BIOSe (neviem ci sa da nastuduj si to v manuali k doske) alebo NEinstalovanim toho ich ovladaca, tak potom bude pouzivana vzdy len PCIe karta a integrovana bude "vypnuta" (resp. aspon deaktivovana).

Podla mna je virtu nezmysel uplna kravina kupuj dosku ktora to nema alebo u ktorej sa to da vypnut (idealne ak to je vypnute v defaulte).

P.S. proste ak je ten virtu nezmysel vypnuty, tak sa nic neprepina a ani nic nebrzdi.

z tohoto mam taky pocit, ze potom ani nema zmysel do tej z68 vrazat peniaze ked stoji viac mnej za hovno a tu integ.graficku ani nevyuzijes uz len kvoli dost castemu updatu...To si radsej dam P67

Aco sa tyka toho ci sa bude dat niedy vypnut integrovana graficka karta tak ano bude v Nvidia Synergy,lenze ma to jeden háčik že opäť sa to bude prehadzovať automaticky podla toho o aké záťažové aplikácié/programy...čiže nebude to možne robiť manuálne čo je problém...

file:///C:/Users/Martin/Desktop/20860-nvidia-syner gy-optimus-pro-desktop.htm

Tak ještě jednou:
1) chci levnou desku a nepotřebuju taktovat procesor = beru čipset H67 a procesor BEZ K protože procesory bez K na takové desce mají vyšší turbo.
Pokud vemu desku s H67 a výstupem na grafiku budeš moct využít integrovanou grafiku /samozřejmě nesmysl kdo dá za desku a procesor dohromady 8+táců aby jel na integrované/

2) chci taktovat procesor
beru čipset P67 nebo Z68 a procesor s K

To, že se dá integrovaná grafika vypnout -respektive že je po vložení externí defaultně vyplá a nezavazí,nežere výkon platí pro oba čipsety.

Kupovat Z68 kvůli virtu nemá cenu. Mě by spíš zajímala kombinace HDD a SSD u Z68. Proto ji mám, že to někdy zkusím, pak proto že jsem fanoušek a chci to nejnovější.

Presne to som chcel aj ja to najnovsie...Iba som to potreboval poriadne vysvetlit...Uz iba posledna otázka - mohol by si mi proím ťa prípadne nejakú z68 odporučiť? Niesom nejaký velky znalec preto radšj zoberem radu od väčšieho odborníka :)

No já mám právě tu Asus P8Z68 V PRO. Přemýšlel sem i o těch levnějších ale zase sem si říkal jestli ušetřený litr nebude mít horší možnosti taktování /má to méně fází/.

Jinak obecně pokud by to taktování nebyla priorita tak podle mě u Asusu nebo Gigabyte neuděláš chybu- je potřeba si prohlédnout velikost desky,rozmístění konektorů, jestli to má 7,1 zvuk -vůbec nevím proč udělali tolik desek s ojebanou zvukovkou a pár usb vývodama.Mě ta Asus P8Z68 V PRO stála ještě i klávesnici:-) na kterou si nemmůžu zvyknout.

Ja viac verím Asusu, už len kôli tomu uefi biosu - ten sa im fakt podaril... Už bi ma len zaújmalo ako ti to ide s taktovaním pri tejto z68. Ci doslo aspom k miernemu nárastu možnosti pretaktovania aspon o pár % alebo nie...Alebo ináč či sa s ňou m bude dať pretaktovať ten i7 2600k na stabilnych 4,7Ghz?

:DD to je u nich normálne

Nie ptz ja netaktujem nic, podla mna je taktovanie nezmysel a hlavne u i7 kde je to dost problematicke poriadne otestovat ak ma ten CPU turbo boost (ak to maju aj desktopy) ptz turbo boost je dynamicky a zavisi aj od teploty apod a mozes to mat stabilne ked to bude zahriate ale ked to vychladne tak to moze teoreticky turbo boost nadrbat na vyssiu frekvenciu a padne ti Win apod. Cim viac dynamickych veci (EIST, turbo boost, apod) tym tazsie sa testuje stabilita. A za dalsie neviem jak to potom prepina napatie u EIST, ked mu rucne nastavis pevne tak to bude furt zrat vela = zbytocne vysoka spotreba, hriatie aj ked nic nerobis, hluk, nicenie zivotneho prostredia spalenym CO2 v elektrarni, atd :-D peace.

.. pockaj si na MM_tank on ti napise co na kolko nataktoval ;) (a ci kvoli tomu musel vypnut EIST, co by som ja urcite nerobil)

Desku mám cca 14dnů a neměl sem dost času.
Já mám teď 4,3ghz (103*42), nějak sem to nehrotil.Myslím jít výš nemá zas moc smysl. Všechny šetřící funkce jsou zaplé. Bez zvýšení napětí ale deska tomu stejně automaticky přidává na 1,26-1,28 dle údajů z desky.

Hlavní problém to asi bude uchladit na 4,7 nebo vyšších. Já mám CM V8 a teploty lezou při tomto nastavení přes 75 v max. zátěži. Zase to oproti 2500K bude hřát zřejmě víc díky HT (podobně jako i7-870).

edit: ještě to zkusím až se budu chystat přeinstalovávat windows..je to ostuda mám windows nainstalované z P7P55 a ještě sem měl mezitím H67.

Prave preto som si kupil trochu vykonnejsi chladic : Noctua NH-U12P SE2 a sou by mi nemali stupnut teploty nad 60. veľa ludí hovorilo že to hravo uchladí, ale mám taký dojem že pravdu sa dozviem až ked to vyskúšam. :/ Ale nebude zle ani tých 4,3Ghz pri nejakych 1,24V

preco by si mal rusit C1E, C1E je len halt, to nicomu nevadi (jedine to moze vadit ak by nezvladali DC menice prudove narazy ak by bola bezna doska s malo kondikmi a nie pretakt doska). Vadi napr. EIST ak pretacas zbernicu, ptz EIST ked znizi frekvenciu tak znizi aj napatie na minimum a pri pretocenej zbernici to vadi. Ak ale taktujes cez nasobic a ak potom doska vie preratat EIST napatia na korigovane hodnoty tak EIST nevadi, potom vadi uz len to ze uz tolko to CPU nezvlada (musel by si dalej dvihat napatie nahor a to je pri urcitej hranici zacne byt riskantne). U i5 a i7 vadi aj turboboost alebo moze sa stat ze ked to pretaktujes tak vlastne dosiahnes trvaly turboboost takze tym pretaktovanim mozno skoro nic neziskas (mal by si to iste turboboostom podla potreby)... Ten CPU uz pracuje s taktom tak dynamicky, ze slovo pretaktovanie uz pomaly straca vyznam :) P.S. este ma napada ze turboboost ma nejaky casovy limit tusim defaultne 30sekund ci kolko, keby si to mohol v BIOSe predlzit tak by si teoretcky mohol trvaly turboboost pouzit ako "pretaktovanie" :D

No oebcně se radí C1E na přetaktování vypínat pokud si pamatuju a s původním cpu iz-860 jsem dosáhl bez C1E stabilních skoro 4000.EIST by tu neměla mít vliv protože FSB víc jak 105-110 nejde dát skoro nikomu.

Na 1155 s 2600K to taktuju tak, že nastavím turbo na násobič 44. Potom se mění frekvence mezi 1600-4400 /skokově-jen tyto dvě hodnoty/ a příslušně při 1600 klesá i napětí. Čili další turbo už k těm 4400 není.Pokud totiž nastavím procesoru násobič 44 tak jede stále na 4400 čili nesnižuje spotřebu.

Nevím jestli je to specialita tohoto asusu nebo sem něco nepochopil. Možná to chce víc ošahat. Ještě to zkusím.