Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zablokovaný počítač

Dnes sa mi stala vec ktorá ma šokovala. Bol som na ruských stránkách a po kliknutí na jeden odkaz na článok mi NOD signalizoval že na stránke je virus a zároveň vyskočilo modré okno kde bolo napísané, že som navštívil stránku so zakázanou tématikov a že ak do 12 hodín nezaplatím pokutu 400 Rubľov, že mi bude poškodený bios a zablokovaný PC. Tým pádom mi zmizli ikony na ploche a spodná lišta. S PC sa nedalo nič robiť. Reštartoval som ale opäť naskočilo okno a PC bol nefunkčný. Spravil som obnovu pomocou bootovacieho CD Acronis a obnovil celý disk C. Systém som bez problémov rozchodil. Stretli ste sa s tým už niekto a ako ste to riešili?

Mohl byste mi poslat adresu těch stránek na alexejxx@seznam.cz
Pro ostatní, chci radši na mejl(ačkoliv je to veřejná diskuze), aby na to někdo omylem neklikl a nezaviroval si pc.
Chtěl bych to na ověření bezpečnostních produktů, děkuji